Start Coronavirus 2 mln dzieci jest zagrożonych w czasie blokady

2 mln dzieci jest zagrożonych w czasie blokady

709
0

Około dwa miliony dzieci w Anglii jest narażonych na szereg zagrożeń, które mogą się nasilić podczas kryzysu Covid-19

To ogromne wyzwania stojące przed szkołami i radami, które wspierają dzieci w okresie izolacji. Ryzyko obejmuje takie aspekty jak np. psychicznie chorych lub uzależnionych rodziców, po złe warunki mieszkaniowe i przemoc domową.

Rząd powiedział, że zagrożone dzieci szczególnie są jego priorytetem. Komisarz ds. dzieci w Anglii, Anne Longfield, powiedziała, że ​​blokada usunęła wiele typowych sposobów identyfikowania zagrożonych dzieci, a skala wyzwań związanych z zapewnieniem im bezpieczeństwa była ogromna. – Szacujemy, że 2 miliony dzieci w Anglii przebywa w domach, w których występuje problem z nadużywaniem narkotyków lub alkoholu, przemocą domową lub poważnymi problemami ze zdrowiem psychicznym – powiedziała. – W tymczasowym zakwaterowaniu mieszka również 128 000 dzieci, prawie 200 000 dzieci zostało skierowanych do pomocy społecznej, ale nie otrzymało pomocy, oraz jest 100 000 dzieci opiekujących się innymi członkami rodziny. – dodała.

Wyraziła uznanie dla ogromnego wysiłku wielu nauczycieli i pracowników opieki społecznej, aby pozostać w kontakcie z borykającymi się z problemami dziećmi.

Podkreśliła jednak, że tylko niewielka część dzieci z grup ryzyka uczęszcza do szkół, aby zapewnić im wsparcie dotarcie do tych dzieci i udzielenie im pomocy podczas blokady i nie tylko musi być priorytetem dla władz krajowych i lokalnych. 

Na początku tego tygodnia dane Departamentu Edukacji pokazały, że tylko 5% dzieci w trudnej sytuacji – w tym dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych – uczęszczało do szkoły w ciągu ostatnich kilku tygodni.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCoraz więcej ludzi na ulicach i w parkach. Mamy dosyć ograniczeń
NastępnyPonad 100 dzieci z domu dziecka znalazło nowy dom w Hampshire