Start Wiadomości 2-latek odebrany rodzicom. Powód? Palili papierosy

2-latek odebrany rodzicom. Powód? Palili papierosy

2717
0

Dwuletni chłopiec został przekazany pod opiekę państwa ponieważ jego uzależnieni od papierosów rodzice nie byli w stanie powstrzymać się od palenia w obecności dziecka.

Jak stwierdziła przedstawicielka opieki społecznej – Julie Allen, jeszcze nigdy w swojej trwającej ponad 10 lat karierze, nie zdarzyło jej się trafić do „tak zadymionego mieszkania”.

Z relacji Allen wynika, że kiedy weszła do domu, postaci ojca trzymającego na ręku dziecko spowijał „tuman dymu”. Kobieta twierdzi, że jej samej trudno było oddychać, nie mówiąc o dwulatku, któremu, jak wynika raportów, kilka tygodni wcześniej lekarz-pulmunolog zalecił inhalacje.

jak wynika z doniesień innych pracowników opieki, ubranka i zabawki chłopca „zawsze były przesiąknięte zapachem dymu”, a rodzice wyraźnie zaniedbywali swoje obowiązki również w innych obszarach związanych z opieką nad synem.

W związku z tym, sędzia Louise Pemberton wydała decyzję o umieszczeniu chłopca w ośrodku adopcyjnym.

„Pomimo, że pracownicy socjalni za każdym razem informowali rodziców, że palenie w obecności dziecka jest niedopuszczalne, nie zdecydowali się oni zastosować do zaleceń i zmienić swojego zachowania” – stwierdziła sędzia w uzasadnieniu wyroku.

Dane rodziców i dziecka zostały utajnione, ponieważ zdaniem sądu, ich publikacja mogłaby mieć negatywny wpływ na przebieg procedury adopcyjnej.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniDofinansowania dla Polaków w Wielkiej Brytanii. Sprawdź, jak się o nie ubiegać
NastępnyRowerzystka z Hampshire zapowiada, że zaskarży council po tym jak rozbiła się na jednej z wyboistych ulic Southampton