Start Polecane 1,5 miliona darmowych posiłków wydanych z odpadów w ciągu zaledwie roku w...

1,5 miliona darmowych posiłków wydanych z odpadów w ciągu zaledwie roku w Hampshire

614
0

Organizacja charytatywna w Hampshire zamieniła nadwyżki żywności w ponad 1,5 miliona bezpłatnych posiłków dla potrzebujących.

FareShare Southern Central zaoszczędziło 678 ton świeżej żywności z odpadów, kierując ją do osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji w okolicy. Jest to 22 procentowy wzrost w stosunku do ubiegłego roku.Jedzenie zostało rozdane między kwietniem tego roku a kwietniem 2018 roku.

Sieć 58 organizacji w samym Southampton regularnie otrzymuje żywność z FareShare – w tym kluby ze szkolnym śniadaniem, schroniska dla osób doświadczających przemoc w rodzinie, kluby lunchowe osób starszych i banki żywności. W sumie ponad 13 000 osób korzysta z programu.

Organizacja charytatywna przyjmuje nadwyżki żywności z przemysłu spożywczego, które nie mogą być sprzedawane w sklepach, z powodu błędów w pakowaniu lub krótkiego okresu przydatności do spożycia, ale nadal są dobre do jedzenia i redystrybucji do organizacji charytatywnych i grup społecznych.Produkty spożywcze i kategorie redystrybuowane obejmują świeże mięso i ryby, owoce i warzywa, dania gotowe, mleko i sery.

PoprzedniZastrzyk gotówki dla oddziału psów poszukiwawczych i ratowniczych w Hampshire
NastępnyTysiące osób zgromadziło się na plażach, aby cieszyć się najgorętszym dniem roku