Start Polecane 14 300 000 osób w Wielkiej Brytanii żyje w ubóstwie

14 300 000 osób w Wielkiej Brytanii żyje w ubóstwie

594
0

Według badań przeprowadzonych przez Social Metrics Commission (SMC) w Wielkiej Brytanii jest 14,3 miliona osób żyjących w ubóstwie. Obejmuje to 8,3 miliona dorosłych w wieku produkcyjnym, 4,6 miliona dzieci i 1,3 miliona dorosłych w wieku emerytalnym.

Przewodnicząca SMC, Philippa Stroud, powiedziała: – Ogólny poziom ubóstwa utrzymuje się prawie na tym samym poziomie od początku XXI wieku. Jasne jest również, że pod tą liczbą występują znaczne różnice w doświadczaniu ubóstwa wśród różnych grup ludzi. Decyzje podejmowane przez konkretne osoby mogą mieć znaczący wpływ na to, kto jest ubogi i jak głębokie i trwałe jest ubóstwo. Te nowe dane podkreślają pilną potrzebę bardziej jednolitego i uzgodnionego podejścia.

Ogółem siedem milionów ludzi, w tym 2,3 miliona dzieci, klasyfikuje się jako trwałe ubóstwo, określane jako ubóstwo przez co najmniej dwa ostatnie lata. Prawie połowa (48%) osób ubogich – w sumie 6,8 mln – mieszka w rodzinie, w której ktoś jest niepełnosprawny. SMC zaznaczył jak trudne jest wyzwanie dla premiera Borisa Johnsona. Pan Johnson obiecał oszałamiającą kwotę – 3,6 miliarda funtów – dla miast, które pozostały z tyłu w tej kwestii. Obiecał także podjęcie działań w zakresie mieszkalnictwa i przestępczości.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniMasowa bijatyka na jednym ze statków wycieczkowych Southampton
NastępnyW walce z zanieczyszczeniem powietrza, stare taksówki zostaną zastąpione nowymi