Start Polecane 13 Polaków zatrzymanych za handel ludźmi

13 Polaków zatrzymanych za handel ludźmi

780
0

West Midlands Police aresztowała trzynaścioro Polaków pod zarzutem współczesnego niewolnictwa. Śledczy dotarli też do pięciu ofiar polskiego gangu, które obecnie pozostają pod opieką Czerwonego Krzyża.

Do zatrzymania doszło w czwartek, 25 stycznia. W godzinach porannych śledczy zorganizowali naloty na domy przy Farnham Road, Headingly Road, Heath Road South oraz Westbourne Road w Handsworth w Birmingham, w których zamieszkiwali podejrzani. W wyniku przeprowadzonej akcji aresztowano cztery kobiety i dziewięciu mężczyzn polskiej narodowości w wieku od 18 do 60 lat.

Zatrzymania dokonano na podstawie informacji, że grupa Polaków za pośrednictwem prawdziwej agencji sprowadza do Wielkiej Brytanii pracowników, a później oferuje im bardzo niskie zarobki, z których znaczna część i tak trafia w ręce przestępców.

Śledczy dotarli do pięciu osób, które najprawdopodobniej są ofiarami gangu. Poszkodowani będą mogli złożyć formalne zawiadomienie o przestępstwie. Obecnie przebywają w ośrodku prowadzonym przez Czerwony Krzyż.

Sierżant Phil Poole z oddziału walki ze współczesnym niewolnictwem powiedział, że zatrzymania zostały przeprowadzone w wyniku działań agencji wywiadu i miały na celu powstrzymanie działań osób, które zarabiają na krzywdzie innych.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPrawie jedna trzecia dzieci w Southampton żyje w ubóstwie
NastępnyWystawa poświęcona Irenie Sendler w Londynie