Start Polecane 13-letni chłopiec zadłużył karty kredytowe ojca. Dług wynosi 80 tys. funtów

13-letni chłopiec zadłużył karty kredytowe ojca. Dług wynosi 80 tys. funtów

1093
0

Trzynastoletni Brytyjczyk zadłużył swojego ojca na 80 tys. funtów, wykorzystując jego karty kredytowe. Brał udział w zakładach bukmacherskich. Myślał, że to zabawa. 

Chłopiec obstawił mecz w zakładach bukmacherskich dla zabawy. Był w stanie wydać nawet kilka tysięcy funtów, wykorzystując karty kredytowe swojego ojca. Niestety, większość zakładów przegrał. Nie zdawał sobie sprawy, że w momencie złego obstawienia, wszystkie pieniądze przepadają. Chłopak myślał, że to tylko zabawa i nie miał świadomości, że jest uzależniony.

Ojciec 13-latka nie zorientował się, że chłopak korzysta z jego kart. Okazało się, że były one służbowe, a on sam nie zajmował się ich obsługą, otrzymał także żadnej informacji, że ktoś z nich korzysta.

Co gorsze, rejestracja na stronach internetowych zakładów bukmacherskich nie jest trudnym zadaniem, nawet dla osób nieletnich. Chłopak opowiada, że zalogowanie się zajęło mu kilka chwil, ponieważ trzeba było podać jedynie imię, nazwisko oraz zaznaczyć ukończone 18 lat, bez żadnej weryfikacji.

Według danych brytyjskich władz, uzależnionych od hazardu jest około 25 tys. nastolatków w wieku 11-16 lat.