Start Wiadomości 13-latek ma jeden z szybciej rosnących biznesów na Wyspach. Dzięki zniesieniu Tax...

13-latek ma jeden z szybciej rosnących biznesów na Wyspach. Dzięki zniesieniu Tax Disc

1262
0

Papierowe Tax Disc, które w październiku zeszłego roku zostały wycofane z obrotu, dla wielu kierowców były przydatnym „przypominaczem” o opłaceniu podatku drogowego. Wykorzystał to Harvey Millington, 13-latek z Somerset.

Gdy zobaczył, że samochód jego ojca nie ma już na szybie charakterystycznej nalepki, dowiedział się, że zostały one zniesione. Następnym pytaniem było, jak teraz będą pamiętać o tym, kiedy należy dokonać opłat. „Ktoś będzie musiał zrobić” powiedział ojciec i natychmiast usłyszał od syna, że to on będzie chciał się tym zająć.

Ojciec 13-latka poznał go z projektantem i pożyczył 2 tysiące funtów na rozruch interesu. Harvey za 50 funtów wykupił domenę Taxdiscreminder.com i założył firmę, która sprzedaje naklejki, wyglądające podobnie jak dawne Tax Disc i pokazujące kiedy należy opłacić podatek.

W ciągu siedmiu tygodni 13-latek otrzymał 3 tysiące zamówień, a w rekordowym dniu zdobył 1000 nowych klientów. Dzięki temu firma nastolatka należy to jednej z szybciej rozwijających się. Pomimo tego, że wszystko robi w przerwie między szkołą, dodatkowymi zajęciami i odrabianiem lekcji.

„Ludzie pokochali ten pomysł. Usługa nie jest droga, bo kosztuje 4 funty rocznie. W pewnym momencie łatwo jest zapomnieć o kolejnej wpłacie, a wtedy kara narzucona przez DVLA może wynieść nawet tysiąc funtów” – chwali syna, Henry Milington.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniWyciek gazu w jednym z budynków w Southampton
Następny„Imigrantom należy zabronić udziału w referendum unijnym”