Start Southampton 1,2 miliona funtów na stworzenie bezpieczniejszych miejsc do spacerów i jazdy na...

1,2 miliona funtów na stworzenie bezpieczniejszych miejsc do spacerów i jazdy na rowerze

326
0

Szefowie Rady Miasta zabezpieczyli dalsze 1,2 miliona funtów na pokrycie kosztów zapewnienia bardziej ekologicznych sposobów podróżowania po Southampton podczas kryzysu Covid i nie tylko.

Ostatnia alokacja pieniędzy rządowych pochodzi z funduszu Active Travel Fund, utworzonego w celu poprawy infrastruktury pieszej i rowerowej w Wielkiej Brytanii. Wynika to z przyznania w maju 245 000 funtów z Emergency Active Travel Fund.

Rzecznik rady miasta powiedział: „Rząd jasno wyraził zamiar poparcia rad, które są przygotowane do dostarczania znaczących planów wspierających ruch pieszy i rowerowy. „Krajowe badanie Departamentu Transportu wykazało, że 65% ludzi w całej Anglii popiera takie środki na swoim terenie. Podobnie ostatnie badanie Bike Life przeprowadzone przez Sustrans wykazało, że mieszkańcy Southampton w równym stopniu popierają przywrócenie równowagi w transporcie, przy czym 71% popiera bardziej chronione drogowe ścieżki rowerowe.”

Rada Miasta Southampton twierdzi, że jest zdeterminowana, aby tworzyć bezpieczniejsze miejsca do spacerów i jazdy na rowerze. Jednym z jej celów jest poprawa połączeń rowerowych z Southampton General Hospital. Propozycje obejmują trasę rowerową z Lordshill do szpitala, ulepszenia tras rowerowych i skrzyżowania na Winchester Road oraz lepsze zaplecze rowerowe na skrzyżowaniu Hill Lane i Bellemoor Road.

Trasa SCN6 zostanie przedłużona w ramach ruchu, który zapewni również lepszy dostęp rowerowy do szpitala Royal South Hants. Inne pomysły obejmują centrum parkowania i podróży w Bitterne, umożliwiające ludziom pozostawienie pojazdów poza centrum miasta i dostęp do innych opcji podróży.

Nowe fundusze mają również wesprzeć rozszerzenie programu Southampton’s School Streets, w ramach którego drogi poza szkołami są zamykane w godzinach przywiezienia i odbioru dzieci, aby stworzyć bezpieczniejsze, bardziej ekologiczne i atrakcyjniejsze środowisko w trakcie zajęć.

PoprzedniUczniowie pomagają emerytom radzić sobie z samotnością związaną z lockdownem
NastępnyLwy z Bargate w Southampton usunięte do naprawy po 275 latach