Start Wiadomości Dwa najstarsze Wielkanocne jajka w muzeum w Anglii

Dwa najstarsze Wielkanocne jajka w muzeum w Anglii

922
0

Dwa najstarsze na świecie Wielkanocne jajka trafiły do muzeum w York, w Wielkiej Brytanii. Czekoladowe przysmaki mają niemal 100 lat.

Jajka przekazane do York Castle Museum są najstarszymi, zachowanymi Wielkanocnymi jajkami na świecie. Pochodzą one z 1920 roku i noszą nazwę Terry’s chocolate egg oraz Rowntree’s egg. Czekolada jest w stanie nienaruszonym, co sprawia, że jajka są tak wyjątkowe – informuje BBC.

Jajko Terry zostało przekazane do muzeum po tym, jak chłopiec, który miał zostać nim obdarzony zmarł tuż przed Wielkanocą w latach dwudziestych XX wieku. Jajko Rowntree zostało kupione przez 14-letniego chłopca dla jego mamy 1926 roku. Kobieta przechowywała jajko jako pamiątkę, a do muzeum trafiło dzięki jej wnuczce.

– Jajka są w niesamowitej kondycji, a czekolada została nieruszona przez dziesięciolecia. Jajko Terry ma niesamowicie smutną historię. W naszym posiadaniu znajduje się krótka notatka, która została przekazana razem z jajkiem, mówiąca, że chłopiec, do którego należało jajko zmarł. Niestety, nie jesteśmy w stanie powiedzieć kim był i gdzie mieszkał – powiedziała Katie Brown z York Castle Museum.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniProdukty Kit Kat wycofane ze sprzedaży
NastępnyOtwarcie olbrzymiego supermarketu, który stworzy 80 miejsc pracy