Start Polecane 11 przypadków wariantu indyjskiego Covid w Southampton od czasu pierwszego wykrycia

11 przypadków wariantu indyjskiego Covid w Southampton od czasu pierwszego wykrycia

389
0

Nowe dane pokazują, że prawie tuzin potwierdzonych przypadków indyjskiego wariantu koronawirusa odnotowano w Southampton od czasu jego odkrycia.

Uważa się, że mutacja Covid-19, która powstała w Indiach – obecnie znana jako wariant Delta – dominuje w Wielkiej Brytanii, a dowody sugerują, że może być bardziej niebezpieczna niż odmiana Kent.

Dane opublikowane przez Public Health England pokazują, że do 2 czerwca w Southampton odnotowano 11 przypadków wariantu Delta. Północny zachód nadal ma najwyższą liczbę zidentyfikowanych przypadków.

Do 2 czerwca w Wielkiej Brytanii potwierdzono 12 431 przypadków wariantu Delta, co stanowi wzrost o 79% w porównaniu z 6959 w poprzednim tygodniu. Spośród nich 10 797 (87%) znajdowało się w Anglii, 1511 (12%) w Szkocji, 97 w Walii i 26 w Irlandii Północnej.

Ocena ryzyka PHE wykazała, że ​​szczepionki były mniej skuteczne przeciwko temu szczepowi w porównaniu z mutacją Kent – ​​lub wariantem Alpha. Odkrycia sugerują również, że ludzie są bardziej narażeni na przyjęcie do szpitala, jeśli są zakażeni wariantem Delta.

PoprzedniCzęściowe zaćmienie słońca widoczne z Hampshire
NastępnyRząd „otwarty” na opóźnienie zniesienia restrykcji w Anglii 21 czerwca