Start Polecane 11-osobowa brytyjska rodzina skazana za niewolnictwo

11-osobowa brytyjska rodzina skazana za niewolnictwo

736
0

11-osobowa rodzina Rooneyów przez co najmniej 26 lat wykorzystywała ludzi do pracy, nie płacąc im wynagrodzenia i zmuszając do życia w obskurnych warunkach. Sami w tym czasie jeździli na luksusowe wakacje i fundowali sobie operacje plastyczne.

Rodzina Rooneyów prowadziła firmę zajmującą się głównie remontami i układaniem kostki brukowej. Do pracy wykorzystywali co najmniej 18 osób, które mieszkały w przyczepach kempingowych, pozbawionych bieżącej wody, ogrzewania i toalet. Swoich ofiar szukali głównie schroniskach dla bezdomnych i na ulicach, kusząc ich wizją dobrze płatnej pracy i zakwaterowania. Wśród nich były to najczęściej osoby z zaburzeniami lub uzależnione od alkoholu i narkotyków. Ofiary w wieku od 18 do 63 lat były zmuszane do ciężkiej, wielogodzinnej pracy, bez odpowiedniego przygotowania i sprzętu. Pracownicy nie otrzymywali za swoją niewolniczą pracę wynagrodzenia, a w przypadku jakiegokolwiek sprzeciwu byli bici i głodzeni. Jeden z mężczyzn żył w takich warunkach przez 26 lat.

Gdy którejś z ofiar udało się uciec, gang Rooneyów zawsze ją namierzał i sprowadzał z powrotem. Dzięki zmuszaniu do pracy bezdomnych i upośledzonych, 11-osobowa rodzina żyła w luksusie, wyjeżdżała na dalekie wakacje, fundowała sobie operacje plastyczne i kupowała drogie samochody. Rooneyowie sponsorowali też szkółkę piłkarską Manchesteru United.

Dokładny wymiar kary zostanie wymierzony przez sąd w Nottingham we wrześniu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniHandel ludźmi coraz większym problem na Wyspach
NastępnyZniknęły pieniądze ze zbiórki publicznej dla ofiar pożaru Grenfell Tower