Start Wiadomości 1000 funtów kary za brak zmiany adresu

1000 funtów kary za brak zmiany adresu

1047
0

DVLA ostrzega, że kierowcy mają obowiązek informowania o każdej zmianie adresu. W przeciwnym razie grozi im kara nawet w wysokości £1000.

Kierowcy w Wielkiej Brytanii muszą informować o każdej zmianie miejsca zamieszkania nawet, jeśli jest tymczasowa. Zamiana adresu jest darmowa i można jej dokonać online w zaledwie kilka minut. Wystarczy zalogować się na rządowej stronie Gov.uk i wystarczy zmienić informacje w karcie pojazdu V5C. Dokument z uaktualnionymi danymi powinien zostać przysłany w ciągu trzech tygodni – informuje Express.

– Kierowcy są zobowiązani przez prawo, aby poinformować DVLA o zmianie nazwiska i adresu. Nowe prawo jazdy wydawane jest bezpłatnie.  Jeśli policja cię zatrzyma to możesz zapłacić grzywnę w wysokości do 1000 funtów – informuje rzecznik DVLA.

Oprócz adresu, ważne jest też uaktualnianie zdjęcia. Zgodnie z obowiązującymi w Wielkiej Brytanii przepisami, fotografia w prawie jazdy powinna być wymieniana co dziesięć lat. DVLA ujawniło także szczegóły programu, zgodnie z którym prawo jazdy ma być dostępne w wersji cyfrowej na smartfonach. Program pilotażowy ma ruszyć we wrześniu tego roku, a zmiany w całym kraju mają obowiązywać od kwietnia 2018.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPret A Manger otwiera kolejny oddział w Southampton
NastępnyUK: Niepełnosprawni tracą specjalnie przystosowane auta