Start Wiadomości 100 imigrantów dziennie próbuje przedostać się do UK

100 imigrantów dziennie próbuje przedostać się do UK

1265
0

Brytyjskie służby ochrony granic donoszą, że codziennie do UK usiłuje nielegalnie dostać się około 100 osób. Na przestrzeni jedynie czterech miesięcy – od kwietnia do maja, brytyjskie granice starało się sforsować 11,920 osób – czytamy w raporcie Home Office.

W porównaniu z okresem sprzed rządów obecnej koalicji, takie statystyki stanowią drastyczny wzrost. W całym 2010 roku potwierdzonych prób sforsowania granicy było 10,916.

Z danych ujawnionych na podstawie Freedom of Information Act wynika, że w zeszłym roku, liczba nielegalnych imigrantów przekroczyła 19 tysięcy.

Jak twierdzi Andrew Green, przewodniczący Migrationwatch, UK jest atrakcyjnym celem dla imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, gdzie warunki życiowe stale się pogarszają. „Nie ma wątpliwości, że swoboda, panująca w naszym społeczeństwie, fakt istnienia szarej strefy, a także obecność krewnych i przyjaciół, którzy na Wyspy przedostali się wcześniej, to czynniki, które świadczą o atrakcyjności Wielkiej Brytanii jako potencjalnego punktu docelowego dla nielegalnych imigrantów” – twierdzi Green.

Na cel zwiększenia ochrony granic rząd zapisał w budżecie 12 milionów funtów. Jak stwierdził James Brokenshire, Minister Imigracji i Bezpieczeństwa, poziom szczelności granic jest systematycznie zwiększany. „Poczyniliśmy znaczące inwestycje infrastrukturalne w portach na wybrzeżach Francji i przeznaczyliśmy 12 milionów na podniesienie bezpieczeństwa przeprawy w Calais” – przekonuje.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniWłaściciel stacji benzynowej obniża ceny bo „supermarkety oszukują kierowców”
NastępnySpada bezrobocie, rosną pensje