Start Southampton 10-lecie dinozaura Southsea Common Luna Park

10-lecie dinozaura Southsea Common Luna Park

412
0

Minęło dziesięć lat, odkąd ogromne prehistoryczne stworzenie postawiło stopę na Southsea Common. Z tej okazji zaplanowano nowy projekt.

Popularna rzeźba dinozaura górowała nad brzegiem morza na wysokości 16 m, kiedy została przywieziona do miasta 31 lipca 2010 r. Dinozaur został stworzony przez światowej sławy artystów Heather i Ivana Morisona.

Dzieło o nazwie Luna Park zostało zainstalowane przez Galerię Aspex i cieszyli się nim zarówno mieszkańcy, jak i goście, którzy odwiedzali, wspinali się i fotografowali bestię. Budowa bestii w serbskiej fabryce samochodów zajęła trzy miesiące. Dinozaur został przetransportowany w sześciu kawałkach statkiem i ciężarówką z Serbii do Southsea.

Mieszkańcy byli zszokowani, gdy stalowo-poliestrowa rzeźba została nieoczekiwanie zniszczona przez ogień powstały w wyniku awarii elektrycznej 1 października. Tego lata Aspex świętuje 10 lat dinozaura w Southsea i współpracując z artystami pracuje, aby przywrócić rzeźbę do życia.

Przy wsparciu mieszkańców i rady miasta Portsmouth, zostanie zamówiona rzeźba z brązu, która zostanie zainstalowana na wybrzeżu w 2021 r. Przy okazji powstanie interaktywne archiwum zdjęć, które przywoła historię miasta.

PoprzedniDruga fala koronawirusa ma być znacznie groźniejsza od pierwszej
NastępnyLiczba kradzieży pojazdów w Hampshire wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich czterech lat