Start Wiadomości  74 proc. Brytyjczyków spodziewa się zamachu w 2016 roku

 74 proc. Brytyjczyków spodziewa się zamachu w 2016 roku

2536
0

74 proc. Brytyjczyków uważa prawdopodobieństwo zdarzenia zamachu terrorystycznego w Wielkiej Brytanii w 2016 roku za bardzo wysokie – wynika z najnowszego sondażu Ipsos Mori.

Jak informuje „The Independent” to wzrost o 25 proc. od ostatniego roku. Na początku 2015 roku ataku terrorystycznego w Zjednoczonym Królestwie spodziewało się zaledwie 49 proc. respondentów. 21 proc. uważa natomiast, że zamach jest niemożliwy w nadchodzącym roku, a 5 proc. nie ma zdania na ten temat.

Ośrodek badawczy Ipsos zapytał również Brytyjczyków o to czy brytyjska ingerencja w wojnę w Syrii się zwiększy – 58 proc. ankietowanych twierdzi, że tak. Podczas badania chciano także wiedzieć czy respondenci uważają, że Jeremy Corbyn utrzyma się na pozycji lidera Partii Pracy – 53 proc. udzieliło twierdzącej odpowiedzi na to pytanie.

Podczas ankiety nie pominięto również tematu imigrantów. Aż 70 proc. Brytyjczyków uważa, że w 2016 roku wzrośnie ich liczba w Wielkiej Brytanii.  W zeszłorocznym badaniu takiej samej odpowiedzi udzieliło 47 proc. osób.

Sondaż został przeprowadzony na grupie 1040 osób.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWłaściciele psów nieprzygotowani na nowe prawo dotyczące czworonogów, które wchodzi w życie w tym roku
NastępnyBournemouth w czołówce najpopularniejszych miejsc wybieranych na wieczór kawalerski