OSTATNIE ARTYKUŁY

Mieszkańcy Hampshire spędzają średnio 20 dni na planowanie i zakup prezentów świątecznych

0

Ankieta przeprowadzona w jednym z centrów handlowych w Hampshire pokazała, że mieszkańcy hrabstwa są bardzo precyzyjni, jeśli chodzi o zakupy świąteczne. Przez dwadzieścia dni planują, a potem wybierają prezenty dla najbliższych.

Ankieta przeprowadzona wśród klientów Whiteley Shopping Centre pokazała, że mieszkańcy Hampshire są bardzo zorganizowani, jeśli chodzi o zakupy świąteczne. Zapytano 2000 tys. osób o to, ile czasu spędzają na planowaniu, wyszukiwaniu i kupowaniu prezentów. Okazało się, że przeciętny mieszkaniec hrabstwa spędza średnio 20 dni na organizowaniu prezentów dla najbliższych.

Biorący udział w badaniu stwierdzili także, że najtrudniej jest zakupić prezent dla rodziców. Najłatwiej natomiast jest wybrać coś dla dziadków. Przeciętny mieszkaniec Hampshire spędzi średnio 216 funtów na prezenty świąteczne w tym roku.

Tragiczny wypadek w Birmingham. Nie żyje sześć osób

0

Wczoraj we wczesnych godzinach porannych doszło do bardzo poważnego wypadku w Birmingham. W kolizji sześciu samochodów zginęło sześć osób a siódma walczy o życie.

Rzecznik policji powiedział, że jest jeszcze za wcześnie, aby podać przyczyny wypadku. Dodał jedynie, że do kolizji doszło w wyniku wystąpienia serii fatalnych czynników.

Do wypadku doszło w nocy około godziny 1.00 przy Lee Bank Middleway. Pierwszy z samochodów, który brał udział w kolizji został niemal całkowicie zmiażdżony. Mimo to pasażerom samochodu, kobiecie i mężczyźnie udało się wyjść z wypadku cało. Kierowca taksówki, która także brała udział w wypadku, zginął na miejscu. Zginęła także dwójka pasażerów samochodu. W trzecim samochodzie jechało czterech mężczyzn. Trzech z nich zginęło na miejscu, czwarty walczy o życie w szpitalu. W wypadku brały udział jeszcze trzy inne samochody.

Winchester stracił tytuł najlepszego miejsca do życia w UK

0

Z najnowszych badań wynika, że Winchester nie jest już najatrakcyjniejszym miejscem do życia w Wielkiej Brytanii. Miasto znajduje się obecnie na piątej pozycji.

Według ostatnio przeprowadzonych badań najlepszym miejscem do życia na Wyspach jest Hart w North East Hampshire. Na drugim miejscu uplasowało się Orkney Islands w Szkocji następnie Rutland w East Midlands i Wychavon w Worcestershire.

Wyznaczając miasta, w których żyje się najlepiej brano pod uwagę jakość życia, czyli opiekę medyczną, poziom zatrudnienia, przestępczość, edukację.

W ubiegłym roku na pierwszym miejscu listy znalazł się Winchester, gdzie stopa zatrudnienia była o wiele wyższa niż średnia krajowa, a średnie tygodniowe wynagrodzenie o 27 proc. przewyższało średnie tygodniowe zarobki w Wielkiej Brytanii.

Pracownicy centrum handlowego zachęcają klientów do całowania się pod jemiołą

0

Westquay zatrudniło grupę osób, które wyposażone w jemiołę zachęcają napotkanych klientów do całowania się. W ten sposób centrum handlowe w Southampton pragnie szerzyć świąteczny nastrój wśród mieszkańców miasta.

Każda z nowo zatrudnionych osób ubrana jest w specjalny świąteczny kostium, do którego przymocowana jest jemioła. Pracownicy Westquay zaczepiają pary robiące zakupy w centrum handlowym i zachęcają je do pocałunku pod jemiołą.

Southampton najbardziej szczodrym miastem w Wielkiej Brytanii

0

Z najnowszych badań wynika, że Southampton jest najbardziej szczodrym miastem w UK, w którym ludzie najchętniej oddają pieniądze na rzecz organizacji charytatywnych.

Przeciętny mieszkaniec Southampton o dobrym sercu oddaje rocznie 140 funtów dla potrzebujących. Jest to o 40 funtów więcej niż przeciętny Brytyjczyk. Właśnie to sprawiło, że miasto znalazło się na pierwszym miejscu na liście najbardziej hojnych miast. Na drugim miejscu znalazł się Liverpool, którego przeciętny mieszkaniec oddaje rocznie 120 funtów na organizacje charytatywne. Southampton wyprzedziło również takie miasta jak Londyn, Birmingham i Manchester.

Słowo roku 2017 według Oxford Dictionary

0

Oxford Dictionary ogłosił słowo roku 2017. Zostało nim „youthquake”.

Youthquake, które zostało przetłumaczone jako „znacząca gwałtowna, kulturowa, polityczna lub społeczna zmiana wynikająca z działań lub wpływu młodych ludzi”, zyskało na popularności w czerwcowych wyborach w Wielkiej Brytanii. W tychże wyborach partia Jeremy’ego Corbyna zdołała zaangażować dużą liczbę młodych ludzi.

„Staramy się wybrać słowo, które przypomina nam o tym, gdzie dopiero co byliśmy, ale także takie, które uchwyca nastrój naszych czasów” – powiedział członek jury, które wybrało słowo roku.

Świąteczny rajd rowerowy w Southampton

0

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy dekorujemy swoje domy i drzewka choinkowe. Mieszkańcy Southampton mają również okazję udekorować lampkami swoje rowery.

Już w najbliższą niedzielę, 17-go grudnia odbędzie się świąteczny rajd rowerowy ChristmasGlowRide. Rowerzyści przejadą przez ulice Southampton udekorowanymi w światełka rowerami.

Rajd rozpocznie się o godzinie 15.00 w Southampton Common Park. Uczestnicy przejadą przez najładniejsze zakątki miasta. Rajd zakończy się przy Bargate w centrum.

W wydarzeniu udział może wziąć każdy bez względu na wiek i kondycję.

Pałac Kensington podał datę ślubu księcia Harry’ego i Meghan Markle

0

Znamy datę ślubu księcia Harry’ego z amerykańską aktorką Meghan Markle. Ceremonia odbędzie się 19 maja przyszłego roku.

Para weźmie ślub w zamku Windsor. To tutaj w 2005 roku książę Karol poślubił Kamilę Parker-Bowles. Oprócz daty ślubu poinformowano również, że w uroczystości udział weźmie królowa Elżbieta II.

Nie zanosi się na razie na to, aby dzień ślubu młodej pary był wolny od pracy.