OSTATNIE ARTYKUŁY

Miasto w Hampshire jednym z najlepszych miejsc do życia w Wielkiej Brytanii

0

Lymington, które od dawna cieszy się dużą popularnością wśród turystów, zyskało teraz miano jednego z najlepszych miejsc do życia w Wielkiej Brytanii.

Nic dziwnego, że Lymington jest jednym z najlepszych miejsc do zamieszkania, coraz więcej osób jest zainteresowana kupieniem domu właśnie tam. Średnia cena domu wynosi tu 194, 820 funtów za jednopokojowy domek oraz 830, 270 funtów za pięciopokojowy dom rodzinny.

Lymington przyciąga malowniczą scenerią, bliskością New Forest, brukowanymi uliczkami i malowniczą mariną.

Przyszłość księgarni Waterstones na Above Bar Street pod znakiem zapytania

0

Po wielkim pożarze w księgarni Waterstones nie wiadomo, czy sklep zostanie ponownie otwarty. Właściciele ciągle szacują straty.

Do pożaru w sklepie przy High Street doszło około dwóch tygodni temu. Około 30 strażaków zmagało się z żywiołem. Pracownicy i klienci sklepu zostali natychmiast ewakuowani.

Od czasu pożaru księgarnia pozostaje zamknięta. Zamknięto także sąsiadujący ze sklepem oddział banku Barclayes, który także ucierpiał podczas pożaru.

Nie wiadomo jaka przyszłość czeka księgarnię przy Above Bar Street. Budynek będzie potrzebował poważnej przebudowy, jako że wszystko zostało doszczętnie zniszczone przez ogień. Jest mało prawdopodobne, że właściciel zdecyduje się na ponowne otwarcie sklepu. Wszyscy pracownicy księgarni przy Above Bar Sreet zostali przeniesieni do większego oddziału w Westquay.

Jarmark Wielkanocny w Southampton

0

Już dziś przed sklepem FoodStop na Bitterne stanie namiot, w którym odbędzie się jarmark wielkanocny. Na przybyłych czekało będzie wiele atrakcji.

Już dziś w godzinach od 12.00 do 17.00 w wielkanocnym namiocie odbędzie się degustacja wędlin prosto z wędzarni, będzie możliwość skosztowania polskiego chleba oraz polskich owoców i warzyw. Na uczestników kiermaszu czekał będzie również gorący barszcz wielkanocny. Będzie również możliwość zakupienia koszyczków, palemek, pisanek i innych ozdób wielkanocnych.

Atrakcją imprezy będzie występ zespołu Karpaty. Na jarmarku nie zabraknie także zabaw i atrakcji dla najmłodszych.

Brytyjski Tydzień Nauki w Westquay Shopping Centre

0

Już w ten weekend Winchester Science Centre & Planetarium przenosi świat nauki do centrum handlowego w Southampton.

W sobotę i niedzielę Westquay zmieni się w centrum handlowe. W ramach Brytyjskiego Tygodnia Nauki w centrum handlowym odbędzie się między innymi wystawa naukowa i mnóstwo zajęć w studio wynalazczości.

Pokazy naukowe będą powtarzane przez cały weekend od godziny 10.00 rano na poziomie drugim centrum handlowego Westquay.

Królowa Elżbieta II wydała zgodę na ślub księcia Harry’ego i jego wybranki

0

Elżbieta II wydała oficjalną zgodę na zawarcie małżeństwa przez księcia Harry’ego i Meghan Markle. 

Monarchini wysłała list do Privy Council. Zawiera on oficjalną zgodę na zawarcie aktu małżeństwa. Co ciekawe, określiła w nim Harry’ego jak „swojego najbardziej ukochanego wnuka”.

Taka zgoda królowej Wielkiej Brytanii była konieczna i długo wyczekiwana. W innym razie, książę Harry i Meghan Markle byliby pozbawieni – w świetle prawa – możliwości przejęcia tronu królewskiego.

Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle to w tym roku najważniejsze wydarzenie na dworze królewskim. Ceremonia odbędzie się 19 maja br. w Kaplicy świętego Jerzego w Zamku Królewskim w Windsorze.

Strona Britain First zablokowana przez Facebooka

0

Facebook zablokował stronę Britain First oraz głównych członków – Paula Goldinga oraz Jaydy Fransen. Organizacja publikowała nieodpowiednie treści. 

Fanpage organizacji miał ponad 2 mln polubień, jednak Facebook postanowił zablokować stronę za nieprzestrzeganie zasad. Britian First został ukarany za udostępnianie filmów, które propagowały nienawiść w stosunku do muzułmanów.

Facebook swoją decyzję tłumaczy tym, że wielokrotnie wysyłał ostrzeżenia do administratorów grupy o zaprzestanie rozpowszechniania niedozwolonych, propagandowych treści. Decydującą publikacją były udostępnione trzy antyislamskie filmy.

– Wielokrotnie publikowali treści zaprojektowane w celu wzbudzania niechęci i nienawiści wobec grup mniejszościowych, co dyskwalifikuje strony z naszych usług – napisał Facebook. Jesteśmy otwartą platformą dla wszystkich, a przemówienia polityczne trafiają do sedna wolności wypowiedzi. Ale poglądy polityczne mogą i powinny być wyrażane bez nienawiści: ludzie mogą wyrażać kontrowersyjne opinie bez potrzeby oczerniania innych na podstawie tego, kim są – można przeczytać w oświadczeniu Facebooka.

Targi pracy w Southampton

0

Kolejne targi pracy odbędą się w Southampton już w przyszłym tygodniu. Echo Job Fair odbędzie się w hotelu Novotel 20 marca w godzinach od 10.00 do 15.00.

Na tym bezpłatnym wydarzeniu zaprezentują się pracodawcy i organizacje szkoleniowe oferujące pracę na pół i na cały etat. Na targach dostępne będą również informacje na temat możliwości szkolenia. Na miejscu obecni będą przedstawiciele National Careers Service, aby zaoferować porady osobom poszukującym pracy.

W ramach targów pracy odbędą się również trzy następujące wykłady: „Jak napisać zwycięskie CV”, „Udane poszukiwania pracy”, „Najlepsze techniki rozmów o pracę”.

Największa na świecie kula dyskotekowa pojawi się w Southampton już tego lata

0

Największa na świecie kula dyskotekowa pojawi się w mieście tylko na jeden dzień. Kula zagości w Common Park podczas majowego Bank Holiday.

Największa na świecie kula dyskotekowa ma średnicę 10,33 metra i wysokość trzypiętrowego budynku. Atrakcja pojawi się w czasie festiwalu Common People, który odbędzie się w Southampton w dniach 26 i 27 maja. Kula pokryta jest 2,5 tys. lustrzanymi płytkami, które po rozłożeniu osiągnęłyby długość jednego kilometra, a wypełniona jest 350 metrami sześciennymi powietrza.

Uczestników festiwalu Common People czeka więc nie tylko wspaniała muzyka ale także niezapomniane emocje i zabawa przy największej kuli dyskotekowej świata.