OSTATNIE ARTYKUŁY

Większość mieszkańców Southampton spędzi letnie wakacje w kraju

0

Ostatnie badania pokazują, że aż 55 proc. mieszkańców Southampton spędzi najbliższe wakacje w kraju i wyda na nie średnio 470,50 funtów.

Mieszkańcy Southampton podobnie jak większość Brytyjczyków wolą wakacje w domu od zagranicznych podróży. Takie dane pochodzą z raportu przygotowanego przez Travelodge. Według raportu, rok 2017 będzie bardzo mocnym rokiem dla brytyjskiej turystyki.

Większość Sotończyków spędzi wakacje nad morzem. Najczęściej wybieranymi kierunkami będą Brighton, Devon i Isle of Wight. Mieszkańcy Southampton wybiorą również PeakDistrict i Szkocję. Badania pokazują także, że ci którzy zdecydowali się spędzić wakacje na Wyspach częściej decydowali się na tygodniową przerwę niż tradycyjne dwutygodniowe wakacje.

Trudno jednoznacznie określić, dlaczego tylu mieszkańców Wielkiej Brytanii zdecydowało się na urlop w kraju. Na pewno powodem może być niepewność spowodowana Brexitem, niski kurs funta czy chaos spowodowany strajkami British Airways. Wpływ na decyzję o pozostaniu w kraju mogła też mieć pogoda w Wielkiej Brytanii, która w ostatnim czasie była dosyć ładna.

Uczniowie szkoły w Hampshire śledzeni przez mężczyznę w vanie

0

Szkoła w Hampshire wszczęła alarm po tym, jak mężczyzna w białym vanie śledził uczniów placówki. Dyrekcja szkoły o zajściu poinformowała rodziców.

Szkoła Merdon Junior School w Chandlers Ford wysłała zawiadomienia do rodziców, w których prosi o szczególną ostrożność i zwracanie uwagi na każde podejrzane zachowanie, szczególnie przed i po lekcjach.

Policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie w białym vanie, który jechał za dziewczynką przez Brownhill Road, Chandlers Ford około godziny 16.00 w ostatni czwartek. Tego samego dnia otrzymano również inne zgłoszenie o podobnym zdarzeniu, gdzie 16-letnia dziewczyna była śledzona przez mężczyznę w vanie na tej samej ulicy.

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Policjanci zapewnili również, że okolice szkoły będą regularnie monitorowane.

Ile kosztuje utrzymanie monarchii w Wielkiej Brytanii

0

65 pensów rocznie – tyle w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniosą koszty utrzymania monarchii w Wielkiej Brytanii. W przyszłym roku Elżbieta II otrzyma 6 milionów podwyżki ze środków publicznych.

Dodatkowe 6 mln funtów przeznaczone zostanie na oficjalne podróże i utrzymanie pałaców. Mimo, że 65 pensów rocznie to niewielka kwota to jednak niektórzy uważają, że pieniądze przekazywane monarchii mogłyby być lepiej wykorzystane.

Alan Reid, który jest odpowiedzialny za finanse królowej podkreśla, że biorąc pod uwagę to co robi królowa i to w jaki sposób reprezentuje kraj, jest to bardzo opłacalna inwestycja.

Mela Festival powraca do Southampton

0

W sobotę 15-go lipca po raz kolejny już odbędzie się Mela Festival. Jest to największa rodzinna impreza w Southampton.

Mela Festival to muzyka, taniec i zabawy rodzinne ze wszystkich stron świata. Festiwal odbędzie się w Hoglands Park. W programie przewidziano muzykę i taniec południowej Azji, dźwięki Indyjskie, Bollywood, Folk, Flamenco. Na festiwalu znajdziemy stoiska z jedzeniem oraz ręcznie robionym rzemiosłem.

Wstęp wolny.

UK: Z zazdrości siekierą zabił ciężarną dziewczynę

0

James Hutchinson najpierw związał swoją partnerkę, a później wymierzył jej kilka ciosów nożem i siekierą. W chwili popełnienia zbrodni mężczyzna był pod wpływem narkotyków i alkoholu.

Pomiędzy 43-latkiem i jego 39-letnią partnerką doszło do kłótni – powodem miała być zazdrość mężczyzny. Będący pod wpływem kokainy i heroiny 43-latek najpierw przywiązał kobietę kablem do krzesła, a później zadał jej kilkanaście ciosów nożem i siekierą. Kobieta była w ciąży, miała też dwójkę dzieci z poprzedniego związku. Po okrutnej zbrodni mężczyzna wyszedł z domu, by zaopatrzyć się w kolejne dawki narkotyku. Gdy wrócił wezwał ambulans, jednak 39-latka nie żyła już wtedy od 12 godzin – informuje Mirror.

– Nie jesteś chory, jesteś nikczemny. To klasyczna sprawa dobrej kobiety, która zakochała się w okrutnie złym człowieku – powiedział sędzia podczas rozprawy.

Policja znalazła ciało kobiety dzień po zabójstwie. Stwierdzono u niej 102 obrażenia ciała i głowy. Mężczyzna przyznał się do morderstwa, za co trafi do więzienia. Po 23 latach kary będzie mógł ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie.

Dobra wiadomość dla rowerzystów: City Council wydłuży ścieżki rowerowe w Southampton

0

Southampton City Council ogłosił projekt transformacji ścieżek rowerowych w mieście. Cały plan ma kosztować 25 milionów funtów. 

Projekt zakłada wydłużenie ścieżek rowerowych w Southampton o 45 mil. Władze mają nadzieję, że do 2025 roku uda się zwiększyć liczbę użytkowników rowerów o 15 proc.

Pieniądze na projekt pochodzą zarówno od władz lokalnych, jak i od rządu. Plan zakłada ulepszenie rowerowej infrastruktury. Celem pomysłodawców jest budowa ścieżek rowerowych w ten sposób, że rowerzysta będzie mógł dostać się z jednego końca miasta na drugi poruszając się tą samą drogą.

Według ostatnich badań ponad połowa mieszkańców Southampton posiada rower, jednak jedynie 5 proc. używa go jako codziennego środka transportu. Władze chcą to zmienić.

W mieście powstaną również parkingi rowerowe i punkty obsługi technicznej. Tymczasowe parkingi dla rowerów pojawią się również przy większych imprezach masowych jakich, jak chociażby Common People czy Boat Show.

Jazda na rowerze jest dobra nie tylko dla środowiska ale także dla naszego zdrowia. Władze Southampton chcą sprawić, aby nasze miasto było miejscem, gdzie jazda na rowerze to codzienność.

Konserwatyści dostali poparcie dla mniejszościowego rządu

0

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May oraz liderka północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistycznej (DUP) Arlene Foster podpisały porozumienie o poparciu mniejszościowego rządu. 

Dziennik „The Sun” podaje, że Theresa May zgodziła się na dodatkowy miliard funtów dla Irlandii Północnej w zamian za poparcie dla jej mniejszościowego rządu przez DUP.

Premier Wielkiej Brytanii oświadczyła, że DUP wesprze rząd w głosowaniach w sprawie mowy tronowej, budżetu oraz ustawodawstwa związanego z Brexitem.

Wczoraj premier wystąpiła przed Izbą Gmin, gdzie przedstawiła pomysły rządu dla imigrantów mieszkających w Zjednoczonym Królestwie. May zapewniła, że żaden obywatel unijny, który przebywa w Wielkiej Brytanii zgodnie z prawem nie będzie skłaniany do opuszczania kraju. Każdy kto przebywa na Wyspach przynajmniej 5 lat zyska specjalne prawo pobytu. Będzie miał takie same prawa jak obywatel brytyjski. Imigranci przebywający w UK poniżej pięciu lat przed datą graniczną, uzyskają specjalne prawa dopiero po spełnieniu tego okresu. Premier nie podała na razie szczegółów dotyczących daty granicznej. Kwestia ta będzie jeszcze dyskutowana.

Premier zapewniła również, że nie będzie rozdzielania rodzin. Każdy członek rodziny będzie składać wniosek o status osiedlenia, a obywatele Unii będą mieli prawo ściągnięcia członków swoich rodzin do UK.​

Mężczyzna groził, że skoczy z Millbrook Tower w Southampton

0

Służby ratownicze pojawiły się w jednej z dzielnic Southampton po tym, jak mężczyzna groził, że skoczy z balkonu.

Policja i strażacy pojawili się pod Millbrook Tower w niedzielę rano. Według świadków mężczyzna groził, że skoczy z balkonu na 10 piętrze. Kiedy służby ratownicze pojawiły się na miejscu mężczyzna miał wrócić do swojego mieszkania. Według policji został on przewieziony do szpitala w Southampton.