OSTATNIE ARTYKUŁY

Lecisz Ryanairem? Musisz odprawić się już teraz

0

Linia lotnicza Ryanair poinformowała, że strona internetowa oraz aplikacja mobilna będą niedostępne przez 9 godzin.

Przewoźnik wydał komunikat, w którym informuje o konieczności pilnego zrobienia odprawy lub rezerwacji. Srona internetowa oraz aplikacja mobilna będą niedostępne przez 9 godzin od 19:00 (GMT) w czwartek 19 października do 04:00 (GMT) w piątek 20 pażdziernika..

Dziewięciogodzinna przerwa techniczna jest spowodowana pracami nad stroną internetową. W trakcie jej trwania nie będzie też można zmieniać, tworzyć nowych rezerwacji, drukować kart pokładowych, ani też sprawdzenie godziny, daty, czy kierunku planowanych lotów.

Przewoźnik przypomina w swoim komunikacie, że po dokonaniu aktualizacji na stronie, odprawa online będzie dostępna na 60 dni przed lotem, aż do 2 godzin przed planowanym startem samolotu

Premier May chce abyśmy wszyscy pozostali w UK po brexicie

0

W liście otwartym do obywateli Unii Europejskiej mieszkających w Wielkiej Brytanii, w tym miliona Polaków, Theresa May zapewniła, że będą oni mogli pozostać w kraju po wyjściu Zjednoczonego Królestwa z Unii. 

Oficjalny list został opublikowany na Facebooku oraz przesłany bezpośrednio do ponad 100 tys. osób, które zapisały się na listę wysyłkową brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych poświęconą zmianom w statusie migrantów.

W liście tym May zapewniła m.in., że dotychczasowy system stałej rezydentury zostanie znacząco uproszczony, a obywatele UE będą mieli bezpośredni wpływ na proces jego powstawania.

Jednocześnie premier napisała: „Obywatele Unii Europejskiej, którzy zbudowali swoje życie w Wielkiej Brytanii mają ogromny wkład w nasz kraj (…) i chcemy, żeby oni i ich rodziny zostali tutaj także po opuszczeniu Wspólnoty”.

Napad na młodą kobietę w centrum Southampton

0

Młoda kobieta została napadnięta w środku nocy w centrum miasta. Do zdarzenia doszło w okolicach Hill Lane między godziną 2.00 a 3.00.

Policja rozpoczęła śledztwo w sprawie wykorzystania seksualnego kobiety, do którego doszło w centrum Southampton. Kluczowym dowodem w sprawie mają być materiały zarejestrowane przez kamerę przemysłową. Policja poszukuje kierowcy ciemnego Renault Clio.

Do incydentu doszło 4 października, ale śledczy dopiero teraz ujawnili szczegóły sprawy.

Policja po raz kolejny ostrzega, że samotne spacery po mieście w nocy mogą się źle skończyć. Jeśli już wracamy do domu w nocy starajmy się iść w grupie.

Świąteczna ciężarówka Coca Coli po raz kolejny odwiedzi Southampton

0

Kultowa ciężarówka Coca Coli po raz kolejny odwiedzi Southampton. Pojazd zatrzyma się w naszym mieście już 17 grudnia na Guildhall Square. 

Już kolejny raz mieszkańcy Southampton będą mogli zrobić sobie zdjęcie z popularną świąteczną ciężarówką. Pojazd posiada aż 160 metrów oświetlenia ledowego z ponad 6 tysiącami punktów świetlnych.

Ciężarówka będzie czekała na wszystkich zainteresowanych w godzinach od 17.00 do 20.00. Wydarzenie jest darmowe. W czasie zabawy będzie można posłuchać świątecznej muzyki i dostać darmową puszkę napoju.

Festiwal dyni w Sunnyfields Farm

0

Już za kilka dni w Sunnyfield Farm rozpocznie się festiwal rodzinny, w czasie, którego będzie można wybrać swoją własną dynię oraz wykroić ją według uznania. Pumpkin Festival to wspaniała zabawa dla małych i dużych. 

Festiwal odbędzie się w dniach od 21 do 31 października. Na farmie znajdziemy wystawę przeróżnej wielkości dyni, z których będzie można wybrać swoją własną i za niewielką dopłatą wziąć udział w warsztatach w wykrawaniu dyni.

Na uczestników czeka również malowanie twarzy, przejażdżka traktorem oraz smakołyki w „Pumpkin Cafe”.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia można znaleźć na stronie http://www.sunnyfields.co.uk/events/pumpkin-festival-at-sunnyfields-farm

Johnson do Polaków: „Jesteście kochani”

0

Boris Jonson zapewnia, że Polacy są na Wyspach kochani i mile widziani. Swoją deklarację szef brytyjskiego MSZ złożył podczas przyjęcia wydanego w związku z Polsko-Brytyjskim Forum Belwederskim – informuje PAP.

Johnson chwalił również współpracę z polskim ministrem MSZ Witoldem Waszczykowskim . Brytyjski polityk zażartował nawet, że „wspólnie podróżują przez świat, niczym Blues Brothers oraz Wallace i Gromit (bohaterowie  bajki) – pisze PAP.

– Mam dla was wiadomość: jesteście tutaj kochani, jesteście mile widziani, a wasze prawa będą chronione, niezależnie od tego, co się stanie. Zadbamy o to, aby nadal przyjmować ludzi z Polski, którzy chcą tu mieszkać i budować swoje życie w tym kraju – zapewnił, dodając po polsku „dziękuję” i „kocham Cię Polska”.

Jonhson docenił też wkład Polaków w brytyjską  gospodarkę i podkreślił, że bliskie relacje z Waszczykowskim są „symbolem relacji między krajami”.

Drug edycja Polsko-Brytyjskiego Forum Belwederskiego odbędzie się w lutym 2018 roku w Londynie.

Powodzie i silny wiatr – ostrzeżenie pogodowe dla Hampshire

0

Met Office wydało ostrzeżenie pogodowe dla Hampshire. Hrabstwo ma nawiedzić silny wiatr i powodzie.

Według meteorologów szczególnie ucierpią tereny przybrzeżne. Silny wiatr spowoduje wysokie fale, które mogą spowodować powodzie. Ostrzeżenie pogodowe obowiązywać będzie w sobotę od godziny 4.00 do północy. Wiatr o prędkości 50 mph ma występować w całym Hampshire.

Niekorzystne warunki pogodowe mogą spowodować zakłócenia w ruchu drogowym, kolejowym, a także powietrznym. W niektórym miejscach mogą również wystąpić przerwy w dostawach prądu.

Władze Southampton ogłosiły nowy symbol miasta

0

Flaga zaprojektowana prze jednego z uczniów lokalnej szkoły stanie się symbolem miasta. Southampton City Council ogłosił wyniki konkursu.

Flaga przedstawiająca różę i kotwicę stanie się oficjalnym symbolem miasta i zostanie wpisana do rejestru flag Wielkiej Brytanii. Projekt wykonany przez ucznia szkoły na Portswood został wybrany przez mieszkańców miasta drogą głosowania i otrzymał 178 głosów.

23 listopada odbędzie się specjalna ceremonia, na której sześciu finalistów konkursu otrzyma nagrody od rady miasta.