OSTATNIE ARTYKUŁY

Twardy Brexit: Home Office przedstawia najważniejsze informacje

0

Coraz głośniej mówi się o twardym Brexicie i jego realnych konsekwencjach. Home Office wydało oficjalny komunikat w tej sprawie, by imigranci nie mieli żadnych wątpliwości. 

Do urzędników i polityków napływało coraz to więcej pytań dotyczących przyszłości wielu imigrantów, zamieszkujących Wielką Brytanię. Home Office postanowiło na nie odpowiedzieć i zapewnić, że osoby z Unii Europejskiej, mieszkające na Wyspach mogą czuć się bezpieczne.

Po Brexicie pracodawcy nie będą musieli dzielić swoich pracowników, którzy do Wielkiej Brytanii przyjechali przed Brexitem oraz po wyjściu ze Wspólnoty. Wynika to efektu negocjacji o wolnym przepływie ludzi, który będzie obowiązywał między marcem 2019 a grudniem 2020, czyli w tzw. okresie przejściowym.

Ważną kwestią jest także bezpieczeństwo imigrantów w Wielkiej Brytanii. Home Office potwierdziło to, co wcześniej zapowiadała premier Theresa May – obywatele będą mieli swoje dotychczasowe prawa nawet w przypadku twardego Brexitu. Konieczne jednak będzie złożenie wniosku o status osoby osiedlonej, co ma być gwarancją dla wszystkich imigrantów w UK.

Firmy kolejowe chcą zatrudniać więcej kobiet maszynistów

0

Firmy kolejowe rozpoczęły kampanię, której celem jest rekrutacja kobiet na stanowisko maszynisty.

Southeastern, który obsługuje Londyn, Kent i East Sussex, twierdzi, że mniej niż 5% kierowców to mężczyźni i chce, aby do 2021 roku 40% kandydatów na stanowisko maszynisty było kobietami.

Dyrektor ds. obsługi pociągów, Ellie Burrows, powiedziała: „To już nie jest tak, że mali chłopcy bawią się pociągami, a małe dziewczynki bawią się lalkami”.

Kierowca pociągu Kelly-Joe Ballard twierdzi, że „nic nie stoi na przeszkodzie, aby kobieta została maszynistą”. „Myślę, że tak się przyjęło, że jeśli mówimy o kierowcy pociągu mamy na myśli mężczyznę.” Ballard, lat 40, pracowała jako kierowca autobusu przez sześć lat, zanim w 2016 r. została kierowcą pociągu w Southeastern.

Firma Southeastern twierdzi, że ma 51 kobiet maszynistów i rozpoczęła kampanię zachęcającą więcej kobiet do ubiegania się o różne role, także rolę maszynisty.

Granat znaleziony w koszu na śmieci

0

Policja zamknęła jedną z dróg w Hampshire po tym, jak w centrum recyklingu znaleziono granat ręczny.

Oficerowie twierdzą, że granat ręczny został znaleziony w koszu w centrum recyklingu Grange Road w pobliżu Netley.

Droga została zamknięta między Portsmouth Road i Woolston Road, podczas gdy granat został usunięty przez zespół usuwania bomb.

Policja twierdzi, że ładunek zostanie zlikwidowany w drodze kontrolowanej eksplozji.

Liście powodem chaosu na brytyjskiej kolei

0

Firma kolejowa Southeastern zapowiedziała odwołanie kilkudziesięciu połączeń. Powodem są spadające z drzew liście.

Tysiące pasażerów mogą mieć kłopoty z dotarciem do pracy, ponieważ kolejarze nie mogą sobie poradzić z naturą. Firmy kolejowe ogłosiły zredukowany rozkład jazdy ponieważ potrzebują czasu na uprzątnięcie liści.

50 milionów liści spada na tory kolejowe każdej jesieni. Po ulewnych deszczach na torach tworzy się śliska masa” – tłumaczy Southeastern Railway.

Jesienne porządki mogą zakłócić podróż od 4 000 do 6 000 pasażerów dziennie.

Odliczanie do Bożego Narodzenia przed Marlands Shopping Centre

0

Impreza dla całej rodziny odbędzie się 15 listopada przed centrum handlowym Marlands. Oficjalne odliczanie do Bożego Narodzenia w Southampton rozpocznie się o godzinie 16.00.

Spektakle, koncerty lokalnych muzyków i zabawa dla całych rodzin czeka na mieszkańców Southampton, którzy zdecydują się spędzić czwartkowe popołudnie przed centrum handlowym Marlands. Tego dnia Mikołaj wykona swój pierwszy lot nad High Street i rozpocznie się odliczanie do świąt.

Więcej szczegółów na stronie https://www.southamptonchristmas.com/countdown-to-christmas.

South Western Railway ogłasza, że pasażerowie będą musieli stawić czoła świątecznym opóźnieniom

0

Pasażerowie South Western Railway muszą liczyć się z opóźnieniami świątecznymi, ponieważ firma ogłosiła, że niektóre stacje zostaną zamknięte w ramach prac modernizacyjnych.

Niektóre usługi zostaną zmniejszone o połowę, a stacje zostaną zamknięte, aby firma Network Rail mogła wykonywać prace w ramach ogólnonarodowej inwestycji o wartości ponad 148 milionów GBP.

Podróżni z Hampshire są ostrzegani przed remontem linii kolejowej w okresie świątecznym, aby uniknąć problemów z dotarciem do określonych miejsc. W ramach prac około połowa normalnych usług będzie działać między 23 grudnia a 28 grudnia ze stacji Waterloo.

Becky Lumlock, dyrektor zarządzający trasą sieci kolejowej, powiedziała: „Nasi inżynierowie będą pracować przez całą dobę w okresie świątecznym, zapewniając, aby zapewnić lepszą i bardziej niezawodną linię kolejową dla naszych pasażerów.

Lodowisko przy Westquay w Southampton jest już otwarte

0

Popularne lodowisko w Southampton zostało otwarte z kilkudniowym opóźnieniem.

Dziesiątki mieszańców przybyło do centrum miasta, aby pierwszy raz w tym sezonie jezdzić na łyżwach w Southampton. Lodowisko przy Westquay miało być początkowo otwarte w sobotę 10 listopada, jednak pogoda pokrzyżowała plany organizatorów atrakcji.

Po ulewnym deszczu lód się roztopił, a mieszkańcy, którzy wcześniej zarezerwowali bilety, mieli możliwość zarezerwowania nowej daty lub otrzymania zwrotu pieniędzy.

Teraz lodowisko na nowym placu, obok średniowiecznych wież i murów, jest otwarte i zapowiada się większe i lepsze niż w ubiegłym roku dzięki usprawnieniom na i poza lodowiskiem.

ABP ogłasza drugą fazę prac w porcie Southampton

0

Rozpoczęła się następna faza prac nad poprawą dostępu rowerzystów do portu w Southampton. Plan to część projektu poprawy jakości powietrza w mieście.

Program poprawi dostęp rowerzystów do i z Dock Gate 20 w porcie.

Prace poszerzą istniejącą ścieżkę, aby stworzyć dwukierunkową ścieżkę podwójnego zastosowania, umożliwiającą łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp rowerzystom podczas przechodzenia przez kontrolę bezpieczeństwa.

Jest to jeden z kluczowych programów określonych w strategii jakości powietrza ABP. Plan ma na celu poprawę dostępu do ścieżek rowerowych wokół portu i zmniejszenie zależności pracowników od samochodów.

Szefowie portu Southampton opublikowali w tym roku swoją własną strategię jakości powietrza i oświadczyli, że plany mogą obniżyć emisje bez potrzeby posiadania płatnej strefy czystego powietrza w całym mieście.

W sierpniu tego roku Port w Southampton ujawnił ponad dwukrotnie więcej informacji na temat monitorowania jakości powietrza w całym porcie, aby uzyskać bardziej szczegółowy obraz miejsc, w których można wprowadzić ulepszenia.