OSTATNIE ARTYKUŁY

Mężczyzna mówi o szoku jaki przeżył, kiedy samochód wjechał do jego salonu

0

Mężczyzna myślał, że to piorun walnął w jego dom, kiedy obudził go potężny huk. Po chwili okazało się, że to samochód wjechał w sam środek jego salonu.

75-latek z Eastleigh mówi o szoku jaki przeżył po tym, jak Ford Focus wjechał do jego domu we wczesnych godzinach porannych, zaledwie kilka metrów od miejsca w którym spał.

Policja aresztowała 21-letniego mężczyznę z Eastleigh podejrzanego o jazdę po pijanemu po tym, jak srebrny Ford Focus zjechał z drogi i uderzył w róg domu na skrzyżowaniu Southampton Road i York Road. Do incydentu doszło z piątku na sobotę około godziny 4.30. Kierowca Forda zbiegł z miejsca wypadku, jednak policji udało się schwytać podejrzanego.

Zamknięcie popularnej kawiarni w Southampton

0

Znana i lubiana kawiarnia w Southampton została zamknięta. Mettricks na Starym Mieście zaserwowało wczoraj swoją ostatnią kawę.

Kawiarnia przy High Street została otwarta pięć lat temu i była pierwszą z czterech filii Mettricks w mieście. Jak już wcześniej informowaliśmy, lolak przy Bargate East został zamknięty jeszcze w styczniu, aby zrobić miejsce dla nowych inwestycji w Southampton. W mieście ciągle działają filie na Guildhall Square i na Woolston.

W poście na Facebooku manager sieci napisał: „Z prawdziwym smutkiem ogłaszamy zamknięcie Mettricks Old Town. Decyzja ta nie była łatwa i została podjęta sześć miesięcy temu, aby dostosować się do końca naszej dzierżawy w lipcu”.

Southampton bardzo się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat. Kawiarnie rosną jak grzyby po deszczu i prześcigają się w ofertach, aby przyciągnąć gości. Powstanie Westquay Watermak przyczyniło się również do wzrostu konkurencji dla małych lokali.

Wąż boa o długości prawie 2,5 metra znaleziony na działce w Hampshire

0

W Andover, w szopie działkowej, znaleziono węża boa o długości prawie 2,5 metra. Sprawą zajęła się organizacja RSPCA.

Niezwykłego odkrycia dokonał jeden z mieszkańców Andover w dniu 14 czerwca. Z mężczyzną skontaktowała się organizacja ds. zwierząt RSPCA. Informacja ta pojawiła się zaledwie kilka tygodni po tym, jak w Oslo Towers w Southampton znaleziono prawie 2-metrowego boa dusiciela.

Eksperci z organizacji charytatywnej opiekują się wężem do czasu znalezienia właścicieli lub nowego domu. Nie wiadomo na razie, jak prawie 2,5 metrowy wąż znalazł się na działce. Wąż mógł uciec z wiwarium lub zostać podrzucony. RSPCA widzi rosnącą liczbę gadów przybywających do ich ośrodków, ponieważ właściciele nie są w stanie się nimi zająć. Wiele osób, które decydują się na zakup węża nie zdaje sobie sprawy z tego z czym się to wiąże.

Brytyjski przedsiębiorca i celebryta zakpił z reprezentacji Senegalu

0

Alan Sugar, założyciel Amstrada, zamieścił na Twitterze wpis ze zdjęciem reprezentacji Senegalu w piłce nożnej. Komentarz pod zdjęciem spotkał się z falą krytyki.

Brytyjski miliarder napisał pod zdjęciem: „Poznaję niektórych z nich z plaży w Marbelii. Wielozadaniowi i zaradni kolesie”. Sugar odniósł się do czarnoskórych imigrantów pracujących jako sprzedawcy na plażach Europy.

Po fali krytyki, jaka wylała się na celebrytę, Sugar usunął kontrowersyjny wpis i przeprosił.

Projekt dla Polaków i o Polakach!

0

Jak się zmienia Southampton i jak my, Polacy, zmieniamy się i rozwijamy w naszej nowej, małej ojczyźnie – będzie badać Uniwersytet.

O tym jak nam się żyje w Southmapton, jak się zmienia otoczenie, jak reagowali na nas sąsiedzi, a jak reagują dziś, jak się zmieniliśmy w nowym środowisku społecznym, jak zmieniliśmy naszą społeczność – chcą dowiedziecie się uczeni z Uniwersytetu w Southampton.

Dr Sara Benedi Lahuerta z Wydziały Prawa, dr Ingi Iusmen z Wydziału Politologii oraz asystenci Beata Rek i Justna Jonak postanowiły przygotować projekt badawczy o nas Polakach mieszkających w Southampton.  Aby wyniki i konkluzje były słuszne warto włączyć się w ten projekt i oddać swój głos, podzielić się swoimi doświadczeniami.

Aby dołączyć do badania wystarczy wypełnić ankietę:

www.isurvey.soton.ac.uk/27808

Sprawdź! To nic nie kosztuje, a może pomóc opisać trafianie nasz wkład w społeczność. Można też wziąć udział w grupach dyskusyjnych, omawiających różne tematy ważkie dla Polonii w Southmapton.

Osoby, które wypełnią ankietę internetową, wezmą zarazem udział w losowaniu nagrody. Będzie to Amazon Voucher w wysokości £100.

Dla uczestników grup dyskusyjnych dostępny będzie bufet w trakcie spotkania, a także dieta w wysokości £40. 

Naukowcy chcą poznać opinie Polaków, którzy mieszkali w latach 2014-2017 w Southampton. Weźmy więc udział w badaniu, by wynik był jak najbardziej wiarygodny! 

Znamy szczegóły rejestracji imigrantów z Unii po Brexicie

0

Każdy obywatel Unii Europejskiej, który będzie chciał zostać w Wielkiej Brytanii po brexicie będzie musiał spełnić trzy kryteria. Home Office podał szczegóły rejestracji imigrantów.

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii każdy Europejczyk będzie musiał udowodnić swoją tożsamość i fakt, że jest rezydentem UK oraz podać informację czy był karany.

Według Brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, rejestracja ma być bardzo prosta i dostępna online. Cała procedura będzie dostępna w 23 językach, w tym w języku polskim.

Za rejestrację trzeba będzie zapłacić 65 funtów za osobę dorosłą oraz 32,50 za osobę poniżej 16. roku życia. Osoby, które wcześniej uzyskały kartę stałego rezydenta będą zwolnione z opłaty, ale będą musiały wypełnić formularz.

Uzbrojeni policjanci i helikopter w pościgu po napadzie na Tesco Express

0

Uzbrojeni oficerowie policji i helikopter brali udział w pościgu za włamywaczami, którzy dokonali napadu na Tesco Express w Chandler’s Ford.

Trzech mężczyzn włamało się do sklepu przy Pilgrims Close około godziny 3.00 nad ranem ze środy na czwartek. Policja ustaliła, że celem złodziei był bankomat przy sklepie, jednak później mężczyźni postanowili także zabrać zawartość kas fiskalnych.

Włamywacze uciekli z miejsca napadu samochodem. Uzbrojeni policjanci oraz helikopter NPAS Bournemout wzięli udział w pościgu.

Policja w Hampshire potwierdziła, że trzech mężczyzn w wieku 25, 26 i 44 lata, wszyscy zamieszkali w Southampton, zostali aresztowani pod zarzutem włamania.

Upały wracają do Wielkiej Brytanii

0

Synoptycy zapowiadają kolejną falę upałów, która nawiedzi Wielką Brytanię już w ten weekend. Piękna pogoda ma utrzymać się przynajmniej przez 10 dni.

Meteorolodzy wydali komunikat o zbliżającej się do Wysp Brytyjskich fali upałów, która nawiedzi głównie mieszkańców południowej Anglii i Londynu. Front gorącego powietrza zbliża się do nas znad Hiszpanii i Portugalii.

Pięknie ma być już w ten weekend. Termometry pokażą nawet 30 stopni. Upały mają być najbardziej odczuwalne w niedzielę i poniedziałek.