Broadband, internet - co polecacie ? ( stacjonarny )

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

pn paź 04, 2010 7:29 pm

Witam

Jakiego dostawce internetu polecacie ?
Moje wymagania:
- internet unlimited
- stacjonarny
- predkosci od 10MB
- niezawodny

Tydzien temu podlaczono mi Virgin Media broadband + TV. Bardzo zle to u mnie dzialalo, po wielu telefonach do nich i braku poprawy - zrezygnowalem.

Fisherman
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

pn paź 04, 2010 8:06 pm

To zależy od kilku czynników między innymi gdzie mieszkasz -bo nie wszędzie dostawcy świadczą usługę oraz z różną przepustowością łącza,
następnie napisałeś że -OD 10MB- nie oszukuj się, nawet jeśli piszą że jest do 20MB to i tak nigdy tego nie osiągniesz ( zalezy to od twojego sprzętu oraz miejsca zamieszkania) Ja np. mam up to 16MB z O2 a jak robie test to mam zaledwie 7-8MB ale mi to wystarcza :D
napisałeś niezawodny - nie ma niezawodnej sieci :P
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pn paź 04, 2010 8:58 pm

Ja jestem zadowolna z Virgin. Mi dali w ofercie Virgin 10mb i śmiga 9.96 mb :) Zadzwonilam w poniedzialek, przystojny pan przyjechal w srode z routerm i internet mialam w ciagu 5 minut. A co najwazniejsze to nie trzeba opalcac linii BT, a to oszczednosc 140 funtow rocznie. Jesli nie ma w Twoim regionie Virgin cablowej oferuja to samo co reszta polaczenie przez BT, czyli to samo bedziesz miec co tak naprawde samo BT i inne firmy oferuja.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

pn paź 04, 2010 9:50 pm

Jimmy pisze:To zależy od kilku czynników między innymi gdzie mieszkasz -bo nie wszędzie dostawcy świadczą usługę oraz z różną przepustowością łącza,
następnie napisałeś że -OD 10MB- nie oszukuj się, nawet jeśli piszą że jest do 20MB to i tak nigdy tego nie osiągniesz ( zalezy to od twojego sprzętu oraz miejsca zamieszkania) Ja np. mam up to 16MB z O2 a jak robie test to mam zaledwie 7-8MB ale mi to wystarcza :D
napisałeś niezawodny - nie ma niezawodnej sieci :P
Jimmy ma racje.
Ja pierwsza umowe podpisala z BT- obiecali mi 8MB, a bylo ledwie 2! Ile sie nadzwonilam i nadenerwowala, az w koncu powiedzieli, ze w okolicy, w ktorej mieszkam (Redbridge) niestety tak bedzie. Tylko kurka dlaczego nie mowili o tym wczesniej?! Wiec sie z nimi pozegnalam raz na zawsze. Od ponad roku jestem z Virgin i jestem zadowolona, choc place nieco wiecej, ale te "nieco wiecej" daje mi spokoj duszy i ukojenie nerwowo, wiec nie narzekam! W gre wchodzil tylko taki dostawca, ktory jest niezalezny od BT i ma wlasna linie, a Virgin wlasnie ma...
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

pn paź 04, 2010 10:06 pm

hey

U mnie Virgin dzialal bardzo zle ...

- internet bardzo wolny jak na modemie
- niektore strony wogole mi sie nie otwieraly ( lloyds, wizzair, ryanair itp ), po recznym wpisaniu proxy naprawilem to ale to w sumie nie zalatwia sprawy bo to pewnego rodzaju obejscie
- tv byloby ok ale srednio co 3 minuty obraz zanikal na jakies 3 sekundy a przy ogladaniu mtv to potrafi wkurzyc
- na infolini ciapaci przepraszaja i przelaczaja do swoich kolegow i tak bez konca a poprawy nie bylo
- maja oddzwonic i nie oddzwaniaja

przy zerwaniu umowy obsluga niemila, i wulgarna

Virgin jest fajny jak dziala poprawnie ...

Fisherman
Awatar użytkownika
komar
Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: śr lut 10, 2010 8:25 pm
Lokalizacja: Basset

śr paź 06, 2010 7:09 pm

O2 jest ok, mam go od ponad roku i nie ma żadnych problemów, nielimitowany dostep, predkosc tyle ile linia pociagnie (marne 2) i jak go bralem to byl chyba najtanszy na rynku bo majac telefon z O2 daja znizke
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

śr paź 06, 2010 7:27 pm

dzieki komar za info

Poczytalem w sieci i faktycznie o2 ma dobre opinie.
Zeby miec broadband o2 trzeba miec linie telefoniczna.

Dzis telefonicznie umowilem sie na zalozenie lini z BT a pozniej podlacze net z o2.

Dla zainteresowanych :
- koszt instalacji lini z BT - 29.99 - umowa na 18 miesiecy, w weekendy darmowe rozmowy na stacjonarne. 29.99 to cena promocyjna przy umowie na 18 m oraz warunek jest taki ze sie wykona 10 polaczen w miesiacu ( darmowe rozmowy wliczaja sie w te 10 rozmow )

- abonament w BT 13 / miesiac ale przy platnosci za rok z gory jest jakos 9/ miesiac.

- internet unlimited download z o2 to koszt 12 funtow jesli ma sie telefon komorkowy u nich. - podlaczenie netu za free jesli umowa na 12 miesiecy

Zgadzam sie ze virgin jest tani ale akurat u mnie zle dzialal. Pod moim starym adresem na shirley dzialal super.
pozdr
Awatar użytkownika
Versus
Zasłużony W Boju
Posty: 254
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Znienacka

pt paź 08, 2010 9:10 pm

FISHERMAN pisze:dzieki komar za info

Poczytalem w sieci i faktycznie o2 ma dobre opinie.
Zeby miec broadband o2 trzeba miec linie telefoniczna.

Dzis telefonicznie umowilem sie na zalozenie lini z BT a pozniej podlacze net z o2.

Dla zainteresowanych :
- koszt instalacji lini z BT - 29.99 - umowa na 18 miesiecy, w weekendy darmowe rozmowy na stacjonarne. 29.99 to cena promocyjna przy umowie na 18 m oraz warunek jest taki ze sie wykona 10 polaczen w miesiacu ( darmowe rozmowy wliczaja sie w te 10 rozmow )

- abonament w BT 13 / miesiac ale przy platnosci za rok z gory jest jakos 9/ miesiac.

- internet unlimited download z o2 to koszt 12 funtow jesli ma sie telefon komorkowy u nich. - podlaczenie netu za free jesli umowa na 12 miesiecy

Zgadzam sie ze virgin jest tani ale akurat u mnie zle dzialal. Pod moim starym adresem na shirley dzialal super.
pozdr
Rowniez polecam O2 - mam od 2 i pol roku. Nie wiem czy cos sie pozmienialo czy nie dla nowych uzytkownikow, ale odkad jestem z nimi wywalam 7.50 raz na miesiac - a nawet bylo jakies miedziaki mniej w zeszlym roku jak vat byl nizszy -przy czym tak, mam z nimi tez telefon komorkowy (od zawsze albo i dluzej).
Polecilem znajomemu niewiele po tym, jak sam zalozylem, i jak dotad nie zbluzgal mnie ani razu, na piwo ze mna chodzi, wiec zakladam, ze tez jest zadowolony ;).

Wczesniej mialem Tiscali i bylo ok z kilkoma nieduzymi problemami nie pamietam juz jakimi, ale O2 jest lepsze.
Perfekcje tworza rzeczy male, lecz ona sama jest wielka.
sonyak
Zaczyna Działać
Posty: 191
Rejestracja: czw cze 12, 2008 10:54 pm

ndz paź 17, 2010 8:47 pm

a czy jest jakas oferta bez telefonu stacjonarnego? aktualnie mam virgin 20L/m-cznie, jest cos tanszego?
poprosze litr feromonow i szczypte adrenaliny
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

pn paź 18, 2010 2:31 pm

hey

niestey ale jesli chodzi o dostep kablowy do internetu to praktycznie wszedzie wymagany jest telefon stacjonarny - wyjatkiem tutaj jest virgin.


pozdr
Awatar użytkownika
Kris
Bardzo odważny
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 08, 2007 10:51 pm
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

sob paź 23, 2010 1:04 am

Ja przez 2 lata mialem o2 broadband na linii BT. Znalazla sie opcja w carphonewarehouse z TalkTalka. Za 19 cos tam miesiecznie mam 8MBit (przypominam - MBit a nie MB !!! - poczytac o roznicy na wikipedii ) do tego na stacjonarne do Polski ZA DARMO o kazdej porze dnia i nocy, za darmo na 0800, 0845 i za darmo w obrebie numeracyjnym winchesteru ... czyli lokalne. I tak szybszego netu nigdzie nie mam sensu brac bo infrastruktura w moim budynku pozwala mi tylko na 11 MBit.

Pozdr,

Kris
[img]http://img256.imageshack.us/img256/3926/sig2pk.jpg[/img]
Awatar użytkownika
komar
Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: śr lut 10, 2010 8:25 pm
Lokalizacja: Basset

pn paź 25, 2010 8:15 pm

jak za darmo?
Awatar użytkownika
NaDi@30
Zawodowiec
Posty: 1128
Rejestracja: wt lip 24, 2007 8:35 pm
Lokalizacja: So`ton

czw paź 28, 2010 6:40 pm

normalnie za free tez tak mam od lat... polaczenia do krajow europejskich za free do 59 minut ale jesli masz chec rozmawiac dluzej to sie rozlanczasz i wybierasz numer ponownie...
[img]http://img.userbars.pl/23/4487.png[/img] [img]http://img.userbars.pl/32/6346.gif[/img]


Bóg mnie stworzył,diabeł opętał.Na zawsze będę
grzeszna i święta...

gg:2306643
ODPOWIEDZ