Piercing Help!!!

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
XfunnyXgirlXdee
Gość
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:22 pm
Lokalizacja: SoTTon :)

śr lut 10, 2010 5:25 pm

Hej, bardzo chciała bym sobie przekłuć język i pępek.
Mam do was kilka pytać.Moi rodzice się zgadzają na kolczyki.
Mam 13 lat czy mi przekłują w tym wieku ??
Czy muszę przyjść z rodzicami czy wystarczy pisemna zgoda ?
W jakim studiu mogę se zrobić kolczyki, bo w niektórych studiach przebijają tylko jak ma się ukończone 16 lat ??
I ile to kosztuje ??
Nie musi być to studio tylko np.jakaś osoba która przekłuwa oczywiście musi się na tym znać.
Z góry dziękuje za informacje.
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

czw lut 11, 2010 6:22 pm

Jestem posiadaczka "owej" ozdoby i ze względu na Twój wiek - odradzam.
Kolczyk w języku nie jest czymś w rodzaju kolczyka w uchu. Zabieg z reguły jest bardzo bolesny i rzadko wykonuje się go ze znieczuleniem, a nawet jeśli - zawsze używa się szczypiec, które czuć mimo znieczulenia.

Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, że nie jest to ozdoba na cale życie, a jedynie na kilka lat, gdyż niezależnie od rodzaju kolczyka (którego ze względu na modę, chęć bycia fajnym etc. młodzi ludzie wybierają nieodpowiednio i jest od zbyt długi, zbyt twardy itd) niszczy on szkliwo zębów i UWAGA! jest częsta przyczyna obniżania linii dziąseł (tak,tak! po pewnym czasie mogą wypadać zęby, jest to okrutne, lecz jednak prawdziwe).
Twój organizm ciągle się rozwija - także w ustach, więc przemyśl czy w ogolę warto spieszyć się z tym zabiegiem. Nie odradzam Ci jednak - jest to naprawdę fajna sprawa jeśli ktoś się tym fascynuje, bądź co najmniej to lubi, ale powstrzymaj się do minimum 16 lat.
Jeśli chodzi o cene jest to w granicach Ł30-50. Przemysl to jeszcze raz, poogladaj filmy na jakims portalu o tym zabiegu i pamietaj ze jest to powazna ingerencja w Twoje ciało - mimo ze goi sie dość szybko. Nie rób tego pod presja bycia fajniejsza, lub starszych kolezanek.
pozdrawiam
XfunnyXgirlXdee
Gość
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:22 pm
Lokalizacja: SoTTon :)

czw lut 11, 2010 7:13 pm

Wiem ale ja już planuje go sobie zrobić od wakacji i nie chodzi mi o to że ktoś ma ;) i zdaje sobie sprawę że to bardzo boli ale jak robiłam kolczyka w nosie to też mówili że bardzo boli a okazało się że nie tak bardzo :)
Przemyśle to jeszcze raz.
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

czw lut 11, 2010 9:42 pm

Jednak mi nie chodzi tyle o ból co o konsekwencje jakie to za sobą niesie. Niezależnie od rodzaju kolczyka, nie jest to ozdoba na całe życie. Możesz zrobić to teraz, a za jakieś kilka lat, np 5 będziesz zmuszona do wyjęcia go przez stan uzębienia czy dziąseł, gdzie pisałam już wyżej, iż powoduje ich zanik.

Może lepszą inwestycja okaże się kolczyk w innym miejscu, "bardziej trwalszym" ?
XfunnyXgirlXdee
Gość
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:22 pm
Lokalizacja: SoTTon :)

czw lut 11, 2010 10:07 pm

AhA a co Pani sądzi o kolczyku w pępku ??
Z językiem może jeszcze zaczekam kilka la :D
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

czw lut 11, 2010 11:11 pm

Nie pisz "pani" bo mam dopiero 20 lat ;)

Kolczyk w pępku też posiadam i prawdę pisząc kiedy go robiłam byłam niewiele starsza od Ciebie, bo miałam zaledwie 14 lat.

Zabieg jest mniej skomplikowany niż w języku, ale również bolesny przez użycie specjalistycznych szczypiec. Jeśli po zabiegu dbasz o miejsce smarując maściami, to wszystko powinno być ok. Trzeba jednak uważać na początku z higiena i być ostrożnym przy ubieraniu się (najlepiej zakleić miejsce plastrem i zmieniać go codziennie przez minimum tydzień).

Najlepszym okresem na taki zabieg jest wiosna. Broń panie Boże w lato! Każdorazowy kontakt z z woda podrażnia ranę i utrudnia gojenie - w konsekwencji może doprowadzić do blizn (dlatego jak pisałam - dobrze jest nosić plaster i zmieniać go po kąpieli).

W przeciwieństwie do kolczyka w języku - kolczyka w pępku nie czuć, nawet przy jego wymianie, trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji jak w przypadku każdego innego przekutego miejsca ;)
XfunnyXgirlXdee
Gość
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:22 pm
Lokalizacja: SoTTon :)

pt lut 12, 2010 12:14 am

AhA :)
A nie wiesz do jakiego studia najlepiej iść ??
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

pt lut 12, 2010 5:42 pm

Jeśli o to chodzi - pojęcia nie mam, ale jakoś szczególnie wiele ich w mieście nie ma.
Nowo otwarty salon w centrum MALL wygląda przyzwoicie i schludnie, a co do salonu w centrum "Bargate" mam mieszane odczucia przez obsługę.

Najlepiej będzie jak sama je odwiedzisz, popytasz o ceny i zasady ;)
ODPOWIEDZ