tax-rozliczenie przez inet

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
a
Gość
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 06, 2009 8:11 am

wt paź 06, 2009 8:20 am

witam, jak powyzej..czyli co, jak etc-jestem juz w pl i troche sie gubie..
potrzebuje utc ? ktory uzyskam w miejscowym tax office? [jakis kontakt mejlowy do nich-moze ktos sie orientuje ?]
jak to w ogole wyglada..?cala procedura..?loguje sie na stronce ir, zalozmy, ze posiadam juz utc i dalej juz krok po kroczku prowadza mnie za reke czy schody..?latwe to 'to ? :}

pewnie ktos z Was posiada jakies doswiadczenia.. z gory dzieki za jakiekolwiek info..

pozdrawiam

a.[/b]
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

wt paź 06, 2009 9:24 am

A co to jest UTC??? bo nie bardzo rozumiem co masz na mysli rozwiń swoje skróty bo nie każdy jest jasnowidzem i nie wie co masz na myśli...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

wt paź 06, 2009 11:08 am

Jimmy pisze:A co to jest UTC??? bo nie bardzo rozumiem co masz na mysli rozwiń swoje skróty bo nie każdy jest jasnowidzem i nie wie co masz na myśli...
UTC (Universal Time Coordinated) jest międzynarodowym czasem standardowym. UTC odpowiada czasowi słonecznemu dla głównego południka (O stopni długości geograficznej), wcześniej zapisywany jako GMT. Czas UTC jest odpowiednikiem czasu Z (czas Zulu). Gdy mamy godzinę 0 UTC, słońce góruje na linii południka 0 stopni długości geograficznej, który przechodzi przez Greenwich (Anglia).

to tak w zskrócie :D :D :D
Obrazek
Celtka
Zaczyna Działać
Posty: 159
Rejestracja: wt lip 07, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Southampton

wt paź 06, 2009 12:34 pm

Hm, Virus, no nie wiem czy wy o tym samym UTC mowicie, bo co ma czas do sloneczny do podatkow??? Znaczy, cos ma, bo terminy obowiazuja :) Ale chyba sie raczej po czas sloneczny do biura podatkowego nie chodzi???

Dla mnie 'a' Twoj post to tez niezla zagadka...
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

wt paź 06, 2009 1:14 pm

Celtka pisze:Hm, Virus, no nie wiem czy wy o tym samym UTC mowicie, bo co ma czas do sloneczny do podatkow??? Znaczy, cos ma, bo terminy obowiazuja :) Ale chyba sie raczej po czas sloneczny do biura podatkowego nie chodzi???

Dla mnie 'a' Twoj post to tez niezla zagadka...
ta, tak wiem ale tylko to mi na myśl przyszło :D :D :D
Obrazek
Celtka
Zaczyna Działać
Posty: 159
Rejestracja: wt lip 07, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Southampton

wt paź 06, 2009 1:33 pm

Virus pisze: ta, tak wiem ale tylko to mi na myśl przyszło :D :D :D
Na mysl przyszlo, czy spod google wyskoczylo? :P :twisted:
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

wt paź 06, 2009 1:56 pm

Celtka pisze:
Virus pisze: ta, tak wiem ale tylko to mi na myśl przyszło :D :D :D
Na mysl przyszlo, czy spod google wyskoczylo? :P :twisted:
I tak, i nie, a to dlatego że tego czasu używam w lotnictwie a dokładnie to czas ZULU. :D :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

wt paź 06, 2009 6:54 pm

On miał na myśli UTR (Unique Taxpayer Reference) :lol:

A jak Alojzy ( domyślam się że dlatego masz takiego nicka gdyż wstydzisz się swojego imienia :P ) Jesli to proste rozliczenie typu przychód minus expenses to ok... chyba ze masz do odliczenia np capital allowances to już będzie nieco więcej myślenia i obliczania. Już będą wychodzić istotne kwestie ile zapłacisz lub zostanie Ci zwrócone podatku. Moim zdaniem trzeba się na tym znać. On-line rożni się od tego, że od razu wiesz na czym stoisz i nie musisz wtedy wiedzieć jaka jest personal allowance i jakie są rate za podatek itp
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

wt paź 06, 2009 7:18 pm

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Ty to masz głowe Ewelina. :shock: :shock:
Obrazek
a
Gość
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 06, 2009 8:11 am

śr paź 07, 2009 8:07 am

nono utr, ;]
sry,,,

pokrotce: pracowalem przez agencje [dla trzech roznych], od kazdego posiadam papierek [p45,60] z kodami 520L i br, prace ukonczylem przed zakonczeniem roku podatkowego [od kwietnia do grudnia pobyt w uk], nie mieszkam juz w uk i w najblizszym czasie nie wroce..czyli taki ze mnie chlopak sezonowy jakby.. chce sie rozliczyc przez neta, moge ?

przy rejestracji potrzebny jest mi owy utr wlasnie, ale w jaki sposob go uzyskac, bo nie moge znalezc zadnego linka do officu w soton ? czy moze wypelniam jakis formularz i przysylaja mi poczta ten numer ?

motam sie, pierwszy raz to robie, wybaczcie jesli zawracam glowe banalnymi pytaniami.. (:

pozdr z pl :} dzis nawet slonecznie..
Awatar użytkownika
Foczka
Bardzo odważny
Posty: 636
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:56 am
Lokalizacja: Southampton

śr paź 07, 2009 9:11 am

poczytaj tutaj: http://search2.hmrc.gov.uk/kbroker/hmrc ... &tx0=49664

i bardzo ciekawe z tym online, poniewaz mnie poinformowali, ze skoro nie jestem samozatrudniona to nie moge sie rozliczyc online?!
When I am good I am good, when I am bad I am very good...;>
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

śr paź 07, 2009 9:34 am

Widzisz "A" jak chcesz to potrafisz sensownie wytłumaczyc o co Ci chodzi :D
UTR uzyskasz w swoim najbliższym Inland Revenue (nie wiem gdzie mieszkałeś)
Poniżej kilka przydatnych linków:

Zlokalizuj i skontaktuj się ze swoim biurem tu:
http://search2.hmrc.gov.uk/kbroker/hmrc ... ocator.jsp

troszkę więcej pomocy TU:
http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAnd ... /index.htm

A jeżeli będziesz potrzebował więcej pomocy przy samym rozliczeniu lub chcesz to szybko załatwic to skontaktuj się ze mną na priva
Pozdrawiam
a
Gość
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 06, 2009 8:11 am

śr paź 07, 2009 9:41 am

o, dzieki, cos mi ten link narazie nie hula, ale mersi :]

ok, a jesli chcialbym 'poczta..to ktore formy musze wypelnic ? P85, 86, 91? biorac pod uwage, ze [jak wspomnialem wyzej]: pracowalem przez 3 agencje [kolejno oczywiscie], od maja do grudnia, cody: br i 522L- czyli chyba taki standard..?

oraz na jaki dokladny adres nalezy wyslac, by miec pewnosc 90%, ze nie zaginie w przestrzeni ?

tak, wiem, jestem leszcz :]
a
Gość
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 06, 2009 8:11 am

śr paź 07, 2009 9:44 am

dzieki jimmy..!w miedzyczasie wrzuciles bardzo przydatne linki, zaraz w nich poszperam..
co do ostatniego zdania: znajac zycie-pewnie na priv zawitam ;]
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

śr paź 07, 2009 12:32 pm

Ej ja myslaam ze samozatrudniony ! Tak to jest jak czlowiek nie doczyta :D
Te cody co miales to z wczesniejszych lat 522L (rozliczenie 2007/2008) Onacza 5225 personal allowance.

Z tego co wiem to nei mozna sie rozliczyc on-line jesli nie jestes samozatrudniony.

Musisz wydrukowac sobie p91 jesli nie posiadasz zadnego. Wypelnic i odeslac do odpowiedniego tax office w UK wraz z p45/p60. Napisac lisyt jak maja ci zaplacic ... Najlepiej jakbys do nich zadzwonil i zapytal czy moga wyslac ci czek do pl.

Druga sprawa to czy Ci sie oplaca rozliczac, jesli np nie masz zwrotu to po co sobie d.. zawracac. Jesli miales BR to moze byc zwrot... musisz to ladnie poobliczac.

Napisała Ewelina na szybko z pracy wiec sorry za byki :D
Ostatnio zmieniony śr paź 07, 2009 10:34 pm przez e-admin, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
ODPOWIEDZ