UWAGA NA NHS

Wszystko o naszym zdrowiu i NHS w UK
Robsol

śr kwie 18, 2007 10:09 pm

Siemka!!!
Witam i pozdrawiam wszystkich rodzicow!!!! :D :D :D
Wczoraj doznalem szoku po raz kolejny przez ten kolejny NHS !!!!!! :evil:
Moj miesieczny synek Maksymilian zostal odwiedzony przez polozna ktora go zwazyla i zmiezyla glowke, oprocz tego zwrocila uwage na to ze jest jeszcze zolty,ale sie tym nie przejela( ja tez nie). Ale co mnie bardziej niepokoilo to to ze na twazy wyskoczylo mu cala masa czerwonych chrostek ktora jest uwazana za SKAZE BIALKOWA lub Alergie Bialkowa, jak kto woli. Jedno i drugie niejest zbyt dobre dla malucha.
Ale w angli jest wszystko ok. :evil: Polozna powiedziala ze wszystkie dzieci to maja i ze niejest to wielki problem, i umuwila sie na nastepny tydzien. Wieczorem odwiedzilismy znajoma ktora jest szczesliwa matka 3ki dzieci i z praktyki wie ze to jest alergia(ja nie bylem pewien bo do medyka chodzilem 7 lat temu). A wiec nastepnego dnia udalem sie do lekaza pierwszego kontaktu, ktory bardziej sie przejol tym ze jest jeszcze zolty, i skierowal nas do szpitala jako nagly wypadek! :shock: Nogi mi sie ugiely z wrazenia. Po 4 godzinach w szpitalu okazalo sie ze jest zdrow jak ryba(wedlug nich). Od dzis przeszlismy na nutramigen i jest juz lepiej,
Z twarzy znikl silny czerwony kolor i troszke chrostek ,spi mu sie lepiej. Bo napewno mniej go swedzi. I wszystko by bylo spoko gdyby ten nutramigen byl by tanszy lub lekaz by wypisal recepte(jest za darmo), a tak trzeba bulic £12.50 za 300g.
Lekarz zwala na lekarza ze to jest jego obowiazek wypisac ta recepte.
Nikogo to nie obchodzi.
Juz po raz kolejny zawiodlem sie na tej nedznej NHS.
A szkoda bo sprzet maja dobry a lekarzy do dupy!
A jak niedaj boze jeszcze raz bede zmuszony tam pojechac i przyjdzie do mnie jakis studecik zamiast prawdziwego doktora to chyba mu do d... nakopie tak ze sam bedzie potrzebowal pomocy lekarskiej.





PS. zna ktos DOBREGO pediatre w anglii??????????????????????????
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

czw kwie 19, 2007 12:13 am

Robsol , o mleko ci chodzi? Powiedzieli ci czy to skaza bialkowa czy nie? Tak juz jest z opieka medyczna, jak chcesz pediatre widziec to musisz sie doubezpieczyc.
W ogole to chcialam pocieszyc, bo to nie musi byc skaza bialkowa, dziecko moze miec wrazliwa skore. W czym go kqapiecie? Jak w Jonhsonie to moze byc przyczyna.
A jak go mama karmila przed Nutramigenem? Nie martw sie za bardzo, moja mloda byla rozowa i bardzo sie drapala zanim trafilismy na dobra pielegniarke, a to przy okazji szczepien i lekarza tez.
A kobitka co tak zwiedza domy po porodzie to Health Visitor, nie jestem pewna czy pielegniarka jest. Pozdrawiam
Ulka
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 12:59 pm
Lokalizacja: Polska

ndz maja 20, 2007 1:39 pm

Cześć.Zamiast nutramigenu mozna podawac Soialac i kazde inne mleko na bazie soi.Poza tym skaza na 100% musi byc stwierdzona.jeśli nie jest to i tak nie zaszkodzi niepodawanie czystego białka zwierzęcego.Ja przeszłam takie kłopoty z moja córka,która ma obecnie 22 lata i od urodzenia była na diecie bezmlecznej,bezglutenowej i bezcukrowej. przeszło jej ok.7 roku zycia ale prowadziłam dietę aż do przesady.niestety,nietolerancja glutenu wróciła jakieś 2 lata temu ale teraz mozna wszystko kupic wiec jest łatwiej.Jeśli chcesz cos wiecej wiedziec to słuze pomoca,z zawodu jestem pielegniarka i za soba doswiadczenia z własnego podwórka.
Ulka
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 12:59 pm
Lokalizacja: Polska

ndz maja 20, 2007 1:44 pm

poza tym takie krostki moga byc tez alergia kontaktowa np.na mydło,proszek do prania a nawet kosmetyki,których uzywacie.Bardzo pomocna w przypadku takich krostek jest zwykła maka ziemniaczana,stary babciny sposób.Mozna jej uzywac jako zasypki(cudownie działa na pupke)albo mozna zrobic z niej rzadki krochmal i dolać(tak ok.pół szklanki)do wody w której kapiecie maleństwo.nie ma lepszego lekarstwa na wszelkiego rodzaju odparzenia,uczulenia,krostki.
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz maja 20, 2007 1:46 pm

Ulka Ty nam z nieba spadlas !!:)
Dziekujemy za rady i prosimy o wiecej !!! :)
Ulka
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 12:59 pm
Lokalizacja: Polska

ndz maja 20, 2007 1:47 pm

i jeszcze jedno.Wszelkiego rodzaju skazy pokarmowe powinien zdjagnozowac gastrolog dzieciecy.badania nie są kłopotliwe,pobiera się dziecku krew na badania.
Ulka
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 12:59 pm
Lokalizacja: Polska

ndz maja 20, 2007 1:50 pm

z wielka przyjemnoscia pomoge.przeszłam to małe piekiełko w latach osiemdziesiatych gdzie nic nie mozna było w Polsce kupic dla takich dzieci(duzo mi maż z Pragi przywoził bo tam wszystkiego było full wypas). Szkoda,ze jestem tak daleko od was ale dzieki netowi czuje sie jakbym była z wami. :lol:
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz maja 20, 2007 1:53 pm

Mamy tutaj dużo rodziców z niemowlakami oraz troche kobiet w ciąży. Bedziemy bardzo wdzieczni za Twoje porady Ulka :)
Ulka
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 12:59 pm
Lokalizacja: Polska

ndz maja 20, 2007 2:13 pm

Ile tylko bede umiała to pomoge.Nie zawsze jestem na necie(ta wasza stronke dopiero dziś przez przypadek znalazłam)ale jak ktos napisze to postaram sie jak najszybciej dac odpowiedź.
jeszcze jedno co do skaz pokarmowych.Sa wrodzone(kiedys to sie nazywało KATAR KISZEK;moze to byc choroba dziedziczna)i leczy sie tylko dieta,moze minac w miarę szybko(u mojej córki juz po 7 latach po diecie prowadzonej az do przesady)ale moze wlec sie tez całe zycie.Sa też nabyte np.u dzieci karmionych w nadmiarze antybiotykami oraz gdy podaje im sie mleko zagęszczane maka czy kasza manna zanim dziecko nie skończy co najmniej 2 lata.Skaza pokarmowa polega na tym,ze jelita zostaja pozbawione kosmków jelitowych i wygladają w środku jak słomka(jedzenie przelatuje przez nie,mało jest wchłaniane).jesli tylko sie dziecko pilnuje żeby nie zjadło nawet odrobiny zakazanego pokarmu to objawy są prawie nie zauważalne. :lol: dla wszystkich bobasów i ich rodziców
Robsol

ndz maja 20, 2007 4:40 pm

Siemka ula!
Fajnie ze dalas nam tyle informacji, teraz bedzie to wszystko przetlumaczyc na angielski i dac tym tepym lekarza w uk.
Jak ja odrabialem praktyke w szpitalu to do chorego przychodzil lekaz , badal go , stawial diagnoze i rozpoczynalo sie leczenie. A tutaj jak jest sie chorym to odwiedzi cie pielegniarka albo i dwie , pozniej po okolo 2-3godzinach czekania podejdzie jakis studencik medycyny i ci oznajmi ze nic ci nie jest. A moze masz jakis pomysl jak sie dostac tutaj bezposrednio do specjalisty?????????
Ulka
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 12:59 pm
Lokalizacja: Polska

ndz maja 20, 2007 4:59 pm

Niestety,nie mam żadnego pojecia jak jest z tym w UK(u nas trzeba miec skierowanie od lekarza 1 kontaktu).Wiem tylko tyle,ze na zachodzie pielegniarki maja takie uprawnienia jak u nas felczer,lekarz jest wzywany do pilnych diagnoz albo ciezszych zabiegów.Kumpele,co sa na kontraktach w róznych krajach mi mówiły,ze po podjeciu pracy przezyły szok,ze pielegniarka o tylu sprawach sama decyduje i jak jej cos nie pasi to nawstawia konowałowi ile wlezie(u nas to nie dopomyslenia).A jako kto miałes praktyki w szpitalu?jesteś moim kolega po fachu?
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

pn maja 21, 2007 1:28 pm

Robsol pisze:Siemka ula!
Fajnie ze dalas nam tyle informacji, teraz bedzie to wszystko przetlumaczyc na angielski i dac tym tepym lekarza w uk.
Jak ja odrabialem praktyke w szpitalu to do chorego przychodzil lekaz , badal go , stawial diagnoze i rozpoczynalo sie leczenie. A tutaj jak jest sie chorym to odwiedzi cie pielegniarka albo i dwie , pozniej po okolo 2-3godzinach czekania podejdzie jakis studencik medycyny i ci oznajmi ze nic ci nie jest. A moze masz jakis pomysl jak sie dostac tutaj bezposrednio do specjalisty?????????
Trudno mi jest uwierzyc, ze tak by sobie lekcewazyli cos powaznego. Powinnienes pojsc do GP i przedstawic sytuacje; jak bedzie twierdzil, ze OKi, a tak nie bedzie, to mozesz zlozyc skarge albo/i zmienic lekarza. Nie powinien zbywac, ze wysypka u niemowlaka to normalna sprawa. Tez mi sie nie podoba, ze nie ma rutynowych kontroli u pediatry; ale nasz GP nas nigdy nie zbywal, nawet jak dziecko mialo lekki katar. Jak sie cos dzieje mozna tez korzystac z przychodni Drop-in, zdaje sie sa otwarte 24/7; zawsze lekarz na dyzurze musi byc i czeka sie o wiele krocej niz w szpitalu.
Mozna znalesc dobrego GP; tylko fakt podejscie do leczenia jest nieco inne niz w Polsce
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

pn maja 21, 2007 9:45 pm

gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

pn maja 21, 2007 9:52 pm

Za szybko mi sie wyslalo. Tam mozna znalesc adresy lokalnych klinik NHS, takich bardziej specjalistycznych. Tam jest m.in. Mother& baby, Family planning, Asthma, no i pare innych. Nie wiem czy trzeba miec skierowanie od GP, dzisiaj to znalazlam.
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Ulka
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 12:59 pm
Lokalizacja: Polska

ndz maja 27, 2007 6:29 pm

I jak maleństwo?
ODPOWIEDZ