Biuletyn EU Welcome - listopad 2011

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

ndz lis 13, 2011 3:22 pm

.

Witajcie!


♫♪♫ Uważaj to nie chmury, To pałac kultury, Liście lecą z drzew, Liście lecą z drzew... ♪♪♫♪♫

No właśnie, to już listopad, pora zwrócić szczególną uwagę na zdrowie. Pomoże Wam w tym nasza nowa broszura pt. Twój przewodnik po lokalnych usługach zdrowotnych w Southampton, którą wydaliśmy wspólnie z NHS. Możecie ją znaleźć przy wejściu do kościoła St Edmund’s Church oraz podczas wszystkich wydarzeń prowadzonych z naszym udziałem. Ta i inne ulotki, jak na przykład Odszkodowania powypadkowe - Przewodnik czy też I Ty masz talent!, są też do pobrania w osobnym wątku na stronach Sotlandu oraz EU Welcome.

W tym miesiącu mamy dla Was multum nowych ogłoszeń. Wszystkie z nich zamieszczamy bezpłatnie, ale jako organizacja charytatywna bylibyśmy wdzięczni naszym ogłoszeniodawcom gdyby zechcieli rozważyć złożenie datku na działanie naszego projektu.

Piszemy teraz również dla czasopisma Polski Kurier. Zachęcamy do lektury! Elektroniczne wydanie jest dostępne na blogu Polskiego Kuriera oraz na Facebook'u. Skoro już tam będziecie nie zapomnijcie odwiedzić i mojej strony!

Kontakt z nami:

- Dave ( euwelcome@yahoo.co.uk ) 07786 392886;
- Anna ( ania_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07928 362088;
- Adriana ( adriana_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07917 879259.
W skrócie:
 • Kalendarium:

  Trzy Sesje Porad
  Dwie Sesje Drop-In
  Polskie audycje w radiu
  Przedszkole
  Ciuchcia

  Informacje:

  Klinika CV EU Welcome
  Solent NHS Trust czeka na Wasze opinie
  British Heart Foundation radzi: dbaj o swoje serce
  Poszukiwani pracownicy do promocji firmy
  Pomoc psychologiczna iTalk
  Sposób na stres
  Zrzeszenie rodziców dzieci niepełnosprawnych
  Przydatne linki

  Ćwicz swój angielski:

  Language 4 Life Academy
  Szkoła Języków ABC
  Starfish ESOL


  Ogłoszenia:

  Polska hurtownia
  Polska opiekunka Bajka
  Polski instruktor nauki jazdy
  Usługi fotograficzne
  Polskie kuchnie na wymiar
  Tłumaczenia przysięgłe i zwykłe (2 oferty)
  Usługi prawne i księgowe (6 ofert)


Kalendarium3 listopada i 1 grudnia (czwartek)
Sesja porad we Freemantle Community Centre (Randolph Street, Southampton, SO15 3HF) w godzinach 18:00-20:00. Spotkanie to odbywa się w każdy pierwszy czwartek miesiąca.


9 listopada i 11 stycznia (środa)
Sesja porad w Polskim Klubie (507 Portswood Road, SO17 2TH) w godzinach 19:00-21:00.


18 listopada i 16 grudnia (piątek)
Piątkowy wieczór porad w St Edmund's Lodge (The Avenue, SO17 1XJ) w godzinach 18:00-20:00. St Edmund's Lodge znajduje się zaraz obok kościoła, gdzie co sobotę wieczór odbywają się polskie msze.


każdy poniedziałek
W każdy poniedziałek oferujemy pomoc i porady w godzinach 12:30-14:30 w biurze Clear (11 Queensway, Southampton, SO14 3BL, wejście od strony Bernard Street). Oferujemy doradztwo, wsparcie, jak rowniez informacje na temat załatwiania spraw w innych instytucjach, w tym zakwaterowania, zatrudnienia, opieki zdrowotnej, edukacji, policji, prawa i spraw rodzinnych.


każdy wtorek
Sesja porad w GMB Learning Centre (St Mark's School, Stafford Road, Shirley, SO15 5TE) w godzinach 13:00-14:30. Świadczymy pomoc podobną do tej jaką możecie otrzymać na naszych poniedziałkowych spotkaniach.


każdy wtorek
Nasze przedszkole w kościele St Boniface Church (Shirley High Street, SO15 3JD). Spotykamy się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Zapraszamy na godzinę 10:00.


każda sobota
W każdą sobotę w godzinach 10:00-12:00 odbywa się Ciuchcia. Zapraszamy na zajęcia dla dzieci w wieku 0-3 połączone ze śpiewem w języku polskim i angielskim. Jest to również okazja do spotkania sięi porozmawiania z innymi rodzicami przy kawie i ciasteczku. Polskim Klub, 507 Portswood Road, SO17 2TH, ciuchciasoton@wp.pl.


polskie audycje w radiu Unity 101
The Music Show można usłyszeć każdej trzeciej niedzieli miesiąca w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane są każdego czwartego piątku miesiąca o 15:00.InformacjeCzy poszukujesz nowej pracy? Czy chcesz znaleźć zajęcie, które lepiej odpowiada Twoim kwalifikacjom i zainteresowaniom? EU Welcome może Ci w tym pomóc. Wyślij nam swoje CV w języku polskim oraz angielskim, a nasi wolontariusze sprawdzą je dla Ciebie i zasugerują w jaki sposób można je jeszcze ulepszyć. Staramy się odpowiadać w ciągu 2-3 tygodni, prosimy więc o cierpliwość. Nasz email to euwelcome@yahoo.co.uk.


Solent NHS Trust jest zainteresowany Waszymi opiniami i pomysłami na temat jak mogą ulepszyć swoje publikacje aby jeszcze efektywniej służyły pacjentom, opiekunom i pozostałym użytkownikom. Jedną z części naszego projektu zmierzającego do wydania wysokiej jakości literatury dla pacjentów (broszur na temat różnych dolegliwości, ich leczenia, procedur, badań i dostępnych usług) jest utworzenie wirtualnego zespołu recenzentów. Członkowie tego zespołu będą mieli możliwość wysyłania swoich opinii poprzez pocztę elektroniczną oraz będą mieli wpływ na zawartość od początku do końca procesu wydawniczego. Chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu prosimy o kontakt z Sarah Rapkin (Public & Patient Engagement Manager) emailem sarah.rapkin@solent.nhs.uk lub telefonicznie 023 8060 8933.


British Heart Foundation przygotowało informacje na temat jak ograniczyć ryzyko chorób serca. Ulotka w języku polskim jest do pobrania z naszej sekcji z broszurami lub bezpośrednio ze strony BHF.


tomaszdyl PR poszukuje osób do promocji będących w stanie komunikować się w języku obcym. W celu rejestracji prosimy pisać na adres IWantToWork@tomaszdylpr.com. Stawka zaczyna się od £10 na godzinę. Większość pracy jest na pół etatu - w weekendy lub wieczorami. W przypadku gdyby wymagana była podróż ponad 15 mil od miejsca zamieszkania pokrywamy koszty transportu.


iTalk oferuje pomoc psychologiczną w Hampshire dla osób cierpiących na zaburzenia nastroju (depresje) oraz zaburzenia nerwicowe. Mogą z niej skorzystać wszyscy mieszkający w Eastleigh, New Forest, Test Valley, Gosport i Havant. W iTalk istnieje możliwość porozumienia się po polsku, gdyż jednym z pracowników zajmujących się pracą terapeutyczną opartą na terapii poznawczo-behawioralnej jest Polka, z wykształcenia psycholog. Po szczegóły zapraszamy na stronę iTalk.


Jesteś zestresowany lub pod naciskiem? Steps to Wellbeing może mieć dla Ciebie rozwiązanie. Odwiedź ich stronę w Internecie.


Próbujemy zrzeszyć grupę rodzin dotkniętych niepełnosprawnością dzieci w okręgu Hampshire i Dorset w celu wymiany informacji, doświadczeń i współpracy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt z Edytą pod numerem telefonu 07861725058 lub mailowo h.edyta10@wp.pl.


A oto linki do witryn Polskiej Parafii Katolickiej i Polskiego Klubu.


Nie zapomnijcie zajrzeć na naszą stronę, a kompletnym nowicjuszom w Southampton polecamy Southampton Newcomers.


Strona internetowa SOS Polonia to www.sospolonia.net.Ćwicz swój angielskia) Brakuje Ci pewności siebie w mówieniu po angielsku? Chciałbyś być lepiej rozumiany w pracy? Nie mówisz dość dobrze by studiować wymarzony kierunek na uniwersytecie? A może chciałbyś zdać ważny egzamin? Jesteśmy tu by Ci pomóc.

Szkoła językowa Language 4 Life Academy znajduje się w samym centrum Southampton. Jest polecaną placówką zapewniającą świetne warunki do nauki angielskiego i wielu innych języków (hiszpański, niemiecki, francuski i arabski). Kształcimy uczniów z całego świata. Zapewniamy naukę w małych grupach (do 12 osób) o mieszanej narodowości, uczciwa cenę i świetna jakość nauczania. Naszych nauczycieli wybraliśmy pod katem umiejętności, ale także entuzjazmu. W budynku szkoły znajdują się nowoczesne klasy i wspólny pokój stworzony specjalnie dla komfortu uczniów. Zapewniamy także dostęp bezprzewodowy do Internetu.

Pomożemy Ci poczuć się pewniej! Przyjdź do naszej szkoły i porozmawiaj z nauczycielami. Możesz także napisać do nas email lub odwiedzić nasza stronę internetową!

Language 4 Life Academy, 15a East Street, Southampton, Hampshire, SO14 3HG, info@l4ls.com, +44 (0)2380336075 (aby porozmawiać po Polsku poproś o Susie).b) Szkoła Języków ABC – mała szkoła z przyjazną atmosferą. U nas nauczysz się angielskiego 4 razy szybciej metodą Callana. Małe grupy, niedrogo, elastyczne metody płatności, rezultat gwarantowany.

Zadzwoń - mówimy po polsku 07860 459015. Alternatywnie napisz do nas info@abcsouthampton.co.uk lub spotkaj się z nami na Gadu-Gadu GG 28301310. Zapraszamy też na naszą stronę w sieci.c) Starfish ESOL jest przedsięwzięciem społecznym dlatego też staramy się utrzymywać nasze ceny tak nisko jak to jest tylko możliwe. Jesteśmy doświadczonymi i wykwalifikowanymi nauczycielami, którzy nauczali ESOL w Southampton przez wiele lat, a także EFL zarówno w Wielkiej Brytanii jak i poza jej granicami.

Zapraszamy w każdy wtorkowy poranek, czwartkowe popołudnie lub piątkowe popołudnie po więcej informacji na temat naszych kursów. Możecie nas znaleźć pod adresem 5 The Carronades, New Road, tuż obok Premier Inn Hotel i naprzeciwko boku Solent University. Alternatywnie prosimy dzwonić do Luci pod numer 02380 638222 lub pisać na adres info@starfishplus.co.uk.

Zajęcia na poziomie Entry 2 i 3 odbywają się we wtorkowe, środowe i czwartkowe poranki, i są prowadzone przez Sue, Matta i Colina. Za wtorkowe wieczory odpowiedzialni są Matt lub Allegra. Koszt to £2.50/godz. płatne co 6 tygodni.

Zajęcia przygotowujące do IELTS, CAE i FCE odbywają się w poniedziałkowe wieczory oraz wtorkowe poranki i wieczory w towarzystwie Megan, Anny, Luci i Coleen. Opłaty to od £3.55 do £4.20/godz.

W naszej ofercie są też sesje drop-in, pomoc przy zadaniach domowych, dla samouków oraz osób przygotowujących się do egzaminów. Zapraszamy w piątkowe popołudnia i wieczory od godziny 15:00. Zajęcia prowadzi Ann i nie wymagają one umawiania się. Koszt to £1/godz.Ogłoszenia


Polska hurtownia spożywcza - Polish Product Ltd (30 Mount Pleasant Industrial Estate, SO14 0SP, 02380 222124, marcin.rybak@e-polishproducts.com). Współpracujemy z klientami na terenie od zachodniego (Exeter, Plymouth, Torquay) do wschodniego (Bognor Regis) wybrzeża Anglii, a także Northampton (Daventry, Bedford, Rugby, Wellingborough) i pozostałych miejscach w Anglii, Szkocji i Walii. Dostarczamy produkty 6 dni w tygodniu przy pomocy naszej nowoczesnej floty samochodów chłodziarek Iveco, zapewniając tym samym gwarancję świeżości.


Polska opiekunka Bajka. Telefon 02380 584 594 lub 07915 669 685, email bajka.pol.opiekunka@op.pl.


Polski instruktor nauki jazdy w Southampton i okolicach. Robert Rosa, telefon 07783297305, email Roberto.Instruktor@googlemail.com. Konkurencyjne ceny, dojazd do klienta, elastyczne godziny zajęć, wypożyczanie samochodu na egzaminy.


Cookhouse Furniture & Design - Jedyne w swoim rodzaju polskie kuchnie na wymiar. Oferujemy:
- bezpłatny projekt i wycenę w domu klienta
- meble robione na wymiar
- szybką dostawę i profesjonalny montaż
- konkurencyjne ceny
- bogatą ofertę materiałów i akcesoriów kuchennych

Jesteśmy otwarci na wyzwania. Po więcej informacji lub aby umówić się na spotkanie zadzwoń - Agnieszka 07912415699 albo 02380360653, odwiedź naszą stronę w sieci lub napisz na adres info@cookhousefurniture.co.uk.Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm w całej Wielkiej Brytanii. Bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Przystępne ceny oraz promocja dla pierwszych 10 klientów! Beata Kaźmierczak, tel. 0208 4264 515, kom. 07796 127767, e-mail ti.phoenix@yahoo.com.


Bestword - Tłumaczenia przysięgłe, dyplomy, akty, niekaralność (CRB) i inne dokumenty. Krótkie terminy. Jola, tel. 07856852681, 0208 350 5382, e-mail joanmarmag@yahoo.com.


Kremers - personal injury solicitor. Miałeś wypadek w pracy? Jestem brytyjskim prawnikiem, który pomaga już kilku Polakom z ich wnioskami o odszkodowanie za wypadki do jakich doszło w ich miejscu zatrudnienia w Wielkiej Brytanii. Wielu z moich klientów cierpi w wyniku urazów pleców, których nabawili się dźwigając ciężkie przedmioty w pracy. Jedna z moich klientek doznała obrażen w trakcie pracy na angielskiej farmie. Moja kolejna polska klientka nabawiła się obrażen kiedy pracowała jako opiekunka osób starszych. Proszę również pamiętać, że nie musisz płacic za moje uslugi. Pod koniec sprawy zawsze otrzymuje swoje wynagrodzenie od firmy ubezpieczeniowej przeciwnej strony.

Współpracuje blisko z dwójka bardzo sympatycznych polskich tłumaczy - Martyna (tel. 0770 658 3100) oraz Adam (tel. 07786 666 080) lub jeżeli wolisz porozmawiać bezpośrednio ze mną po angielsku 0845 021 2222. Zadzwoń już dziś!Easy Solution Accounting Ltd – Polskie Biuro Ksiegowe zaprasza:
Usługi finansowe
Księgowość
Rozliczenia podatkowe: Self-Employment /Partnership
Rejestracja działalności gospodarczej.
Limited Company Accounts
CIS Contractor’s Monthly Return/Rozliczenia kontraktorskie
PAYE - Lista Plac
Zwroty podatku:
P60/P45 –30 funtow! Półgodzinna porada oraz 0% prowizji!
Usługi Imigracyjne
Rezydentura
Formularze i certyfikaty zjazdowe
Zasiłki,benefity
Working Tax Credit, Child Tax Credit, Child Benefit i inne
Council Tax Benefit i Housing Benefit
Pomoc socjalna dla osób oczekujących lub wychowujących dzieci
Pomoc socjalna dla opiekunów dzieci lub osób niepełnosprawnych

Chcesz być na bieżąco poinformowany o zmianach dotyczących podatków czy benefitow. Publikujemy cotygodniowe artykuły o zmianach jakie zachodzą w Wielkiej Brytanii. Również dajemy porady na temat zasiłków, prowadzenia biznesu oraz wiele innych. Wystarczy ze polubisz stronę Easy Solution Accounting na Facebook by dostawać cotygodniowe wiadomości.
Gorąco polecamy !
https://www.facebook.com/easysolutionsouthampton

Tel: 07515121266
Email: info@easysolution.pl
http:///easysolution.pl
Polskie Biuro Ksiegowe Easy Solution Accounting udziela porad na facebook.
Dowiecie sie o ulgach podatkowych, rozliczeniach i wielu innych przydatnych tematach.
Chcesz być na bieżąco poinformowany o zmianach dotyczących podatków czy benefitow. Publikujemy cotygodniowe artykuły o zmianach jakie zachodzą w Wielkiej Brytanii. Również dajemy porady na temat zasiłków, prowadzenia biznesu oraz wiele innych. Wystarczy ze polubisz stronę Easy Solution Accounting by dostawać cotygodniowe wiadomości. Zapraszamy !
https://www.facebook.com/easysolutionsouthamptonDaniel Sanders jest adwokatem w Paris Smith, specjalizującym się w zakresie prawa rodzinnego (rozwód, separacja, przemoc w rodzinie oraz spory o dzieci). Daniel ma polskie korzenie przez jego pochodzenie i zna polski dość dobrze. Oferuje on bezpłatne wstępne konsultacje w miłej i przyjaznej atmosferze przy kawie czy herbacie. Prosimy o kontakt z Danielem Sanders z Paris Smith (1 London Road, Southampton, SO15 2AE) pod numerem telefonu 02380 482279 albo droga mailowa daniel.sanders@parissmith.co.uk. Zapraszamy też na stronę internetową Daniela.


Brutton & Co Solicitors oferują usługi dla polskich klientów w języku polskim i angielskim za pośrednictwem prawnika wykwalifikowanego w angielskim prawie - pani Anny Agnieszki Douglass. Anna specjalizuje się w prywatnych i komercyjnych transakcjach mieszkaniowych. Anna.Douglass@brutton.co.uk, tel. 01329 236171. Brutton & Co Solicitors, West End House, 288 West Street, Fareham, Hampshire, PO16 0AJ.


Kancelaria prawna Eric Robinson oferuje nieodpłatną konsultacje w sprawach rodzinnych tj. rozwód, alimenty, kontakt z dzieckiem, przemoc domowa. Istnieje możliwość nieodpłatnego prowadzenie spraw o uzyskanie odszkodowania z tytułu poniesionych obrażeń fizycznych czy to w pracy, na drodze czy też w wyniku napaści i pobicia.

Adres kancelarii: 4 Carlton Crescent (boczna London Road), Southampton, SO15 2EY, tel. 02380 226 891.

Z kancelaria możecie kontaktować się Państwo za pośrednictwem polskiej konsultantki Ewy McGonagle pod numerem telefonu 02380 218 008 w poniedziałki i środy w godzinach 9:00 do 14:30 lub przesyłając e-mail pod adres: ewa.mcgonagle@ericrobinson.co.uk.Kancelaria prawna Moore Blatch Solicitors oferuje pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach w miejscu pracy, wypadkach drogowych oraz wypadkach w miejscach publicznych. Jesteśmy jedną z największych firm na południu Anglii świadczących usługi prawne dla miejscowej Polonii. Niezależny katalog prawny Legal 500 uznał nas za jedną z najlepszych kancelarii świadczących usługi w zakresie odszkodowań powypadkowych.

Sprawy prowadzimy nieodpłatnie, a nasi klienci otrzymują 100% przyznanego odszkodowania. Nasze koszta pokrywane są po zakończeniu sprawy przez ubezpieczycieli strony przeciwnej i w żadnym stopniu nie wpływają na wysokość twojego odszkodowania.

Adres: Moore Blatch Solicitors, London Court, 64 London Road, Southampton, SO15 2AH.

Po poradę w języku polskim skontaktuj się z naszymi prawnikami pod numerem 023 8071 8106 lub prześlij email na kontakt@mooreblatch.com. Możesz też odwiedzić naszą stronę w Internecie.

Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886
www.euwelcome.org


EU Welcome jest projektem Diecezji Rzymskokatolickiej w Portsmouth. Numer rejestracyjny organizacji charytatywnej - 246871.

Możecie skontaktować się z EU Welcome pisząc na adres:
St. Edmund's Lodge
The Avenue
Southampton
SO17 1XJ
tel. 02380 333589

Najlepszą metodą kontaktu z nami są telefony naszych pracowników podane wewnątrz biuletynu.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Gdzie się podziało moje ogłoszenie? Chętnie umieszczamy ogłoszenia w naszym biuletynie nie pobierając żadnych opłat. Publikujemy je przez kilka miesięcy po czym usuwamy, aby zrobić miejsce dla innych. Jeśli twoje ogłoszenie zostało usunięte, przyślij je do nas jeszcze raz, najlepiej uaktualnione, a my zamieścimy je powtórnie! Jeśli chcesz, by twoje ogłoszenie pojawiało się co miesiąc, poinformuj nas o tym.
Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
ODPOWIEDZ