Mastercard prepaid

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
sonyak
Zaczyna Działać
Posty: 191
Rejestracja: czw cze 12, 2008 10:54 pm

pn sty 11, 2010 4:57 pm

Czy ktos z Was korzysta z karty Mastercard prepaid? Czy sa prowizje za platnosc karta, a moze pobieraja jakies oplaty przy wydaniu karty? Czy macie jakies doswiadczenia w tej materii?
poprosze litr feromonow i szczypte adrenaliny
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

pn sty 11, 2010 6:26 pm

Najpierw zadaj sobie pytanie po co ci karta prepaid...moim zdaniem to jest dobre tylko dla dzieci - rodzic wpłaca kasę a dzieci mają kartę pod ręką z "kieszonkowymi" no bo jaki jest sens przelewania pieniędzy z karty debetowej z naszego konta na inną kartę lub wpłacania gotówki na tą kartę ???

A co do prowizji to raczej nie ma, opłat za wydanie karty (jakiejkolwiek) tez się raczej w UK nie stosuje.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Foczka
Bardzo odważny
Posty: 636
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:56 am
Lokalizacja: Southampton

pn sty 11, 2010 6:39 pm

Wzgledy bezpieczenstwa :P Moze to wlasnie dla dziecka jest :P
A tak powaznie to calkiem logiczne jesli ktos nie chce sie poslugiwac karta do konta, na ktore wplywaja "olbrzymie pieniadze" :P , tylko chce placic oddzielna i tym samym miec idealne rozeznanie w swoich wydatkach.
Sama korzystalam w PL z takiej karty (byla zupelnie free i bez oplat) i musze przyznac, ze znacznie mniej wydawlam niz teraz :P
Probowalam sobie taka karte zalatwic pare lat temu w HSBC, ale mila pani poinormowala mnie, ze jeszcze takiej uslugi nie swiadcza... Moim rozwiazaniem jest oddzielne konto bez karty tzw. flexi saver, spelnia dla mnie taka sama role jak prepaid card.
When I am good I am good, when I am bad I am very good...;>
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

wt sty 12, 2010 1:41 pm

A tak powaznie to calkiem logiczne jesli ktos nie chce sie poslugiwac karta do konta, na ktore wplywaja "olbrzymie pieniadze" , tylko chce placic oddzielna i tym samym miec idealne rozeznanie w swoich wydatkach.
Sama korzystalam w PL z takiej karty (byla zupelnie free i bez oplat) i musze przyznac, ze znacznie mniej wydawlam niz teraz
Cóż może i jest to dobre rozwiązanie dla niektórych osób, lecz jak dla mnie to nie ma najmniejszego sensu mianowicie -osobiście płacę kartą debetową lub kredytową (jeśli mam taką potrzebę) i jakoś też mam idealne rozeznanie w moich wydatkach, gotówkę mam bezpieczną na sub-koncie lub oszczędnosci na lokacie, więc nie widzę sensu żeby takową kartę prepaid posiadac bo to tak jakbyś przekładała pieniądzę z portfela do kieszeni spodni, a i tak je wydasz wczesniej czy później 8)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ