Podwojne wyspiarskie glosowanie w Eurowyborach

Archiwum od 2006
ODPOWIEDZ
Szotek
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 1:10 pm

pt kwie 03, 2009 1:12 pm

Siema, chcialem powiedziec, ze juz nas beda mieli od razu na wejsciu za oszustow, skoro taka mozliwosc stworzyli,
pewnie sobie mysla, ze Polacy wykorzystaja i beda tak robic, a ja sie nie zgadzam!
ja zaglosuje raz! i jestem uczciwy czlek!
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pt kwie 03, 2009 1:32 pm

Tylko po to żeś tu wlazł by nam napisać że zagłosujesz raz ?
Czy po to by dać linka do innej stronki ?
Możesz zawsze z niej skopiować i wkleić fragment który cię interesuje..
P.S. jak tego nie zrobisz to i tak ci tego linka wywalę. Jakoś nie chce mi się wierzyć żeś tu przylazł by sobie z nami podyskutować o wyborach :)
Ke ?
Tylko się nie obrażaj i nie tłumacz że ta stronka to to i to tamto gdyż akurat to najmniej obchodzi.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Szotek
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 1:10 pm

pt kwie 03, 2009 1:47 pm

Boze dziewczyno nie denerwuj sie tak, prosze przeklejam caly tekst
a pisze to tutaj bo myslalem ze zainteresuje emigrantow
skoro sam nim jestem i znalazlem to forum to na nim pisze..a Tys sie zapienila cala
Podczas audycji w Radiu Orła – polskim radiu nadającym z Londynu, brytyjskie Stowarzyszenie przyjaciół Polski ostrzegło o możliwości podwójnego głosowanie, którego to dopuścić się mieliby polscy emigranci na Wyspach.
Głosowanie do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędzie się 7 czerwca, natomiast na Wyspach Brytyjskich dzień ten wyznaczono na 4 czerwca.
Z obawy przed niską frekwencją, akcję propagującą udział w głosowaniu rozpoczęły stowarzyszenia i stworzone specjalnie do tego grupy emigrantów, które zachęcają rodaków, by tłumnie ruszyli do urn, oddali swój głos i w konsekwencji zmienili panujący powszechnie wizerunek Polaka w Wielkiej Brytanii, którym najczęściej jest budowlaniec lub barmanka.
Jednakże problem tkwi w tym, że Polacy głosujący na Wyspach celowo bądź przypadkiem mogą złamać prawo wyborcze podczas głosowania.
Zgodnie bowiem z nim – polski emigrant może się zarejestrować tak, aby oddać głos na polskiego kandydata reprezentującego Polskę w Parlamencie Europejskim albo – druga opcja na kandydata reprezentującego Wielką Brytanię w Europie.
Niestety nie ma żadnej specjalnie powołanej instytucji, która czuwałaby nad przebiegiem głosowania oraz chroniła przed podwójnym głosowaniem. Nie można też całkowicie pozbawić Polaków prawa wyborczego, bowiem nie ma ku temu podstaw, gdy na co dzień pracują oni w Wielkiej Brytanii, płacą podatki i korzystają z usług publicznych.

W czasie ostatnich wyborów do Europarlamentu o możliwości podwójnego głosowania nie mówiło się głośno, bowiem Polska wtedy właśnie członkiem Unii Europejskiej była zaledwie miesiąc, stąd też nie było zbyt wiele czasu, by dokładnie zbadać wszystkie aspekty przeprowadzania wyborów.
„Podejrzewam, że Polacy mieli wtedy co innego na głowie, na przykład znalezienie pracy i mieszkania i nie mieli wystarczająco dużo czasu, żeby postawić choćby krzyżyk na formularzu do głosowania.” - uważa prowadzący audycję w Radiu Orła - George Matlock.

Podobno - [Naród, który potrzebuje przepisów, żeby żyć uczciwie – jest ciężko chory.] Pozostaje więc mieć nadzieję, że polscy emigranci cieszą się wyjątkowo dobrym zdrowiem, więc i tym razem zagrają fair-play.
Zrodlo nasz-parlament.pl

Zadowolona?, a co na to reszta? ile razy zaglosujecie?
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pt kwie 03, 2009 4:08 pm

Tak od razu zapieniła. Ja cię od razu spamerem nie nazwałam :D Pojechałam ci i tyle .. jak się zapienię to będzie z Twojego monitora krew się lała :D
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
ODPOWIEDZ