Konto oszczędnościowe...?

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
Jocker
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 04, 2010 11:50 pm

wt lut 09, 2010 11:02 pm

Witam, chciałbym sobie załozyc jakieś osobne konto oszczednosciowe na które mogłbym wpłacac co miesiac pieniądze. Główne konto mam w banku lloyds i jest tam tez konto Easy Saver, ale zbył łatwo mi się z niego wybiera pieniądze :D Pomyślałem, że jak założę sobie osobne konto w osobnym banku bez żadnych kart, dostępu do internetu itp., nie widząc tych pieniędzy nie bedą mnie tak korcic jak na ogolnodostepnym koncie.. :) Jaki bank i jakie konto byście polecili, oczywiście prowadzenie rachunku za free, bo wtedy mijałoby się to z celem... Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

śr lut 10, 2010 5:14 pm

Jocker, nikt z nas tutaj jak mi sie wydaje nie jest pracownikiem banku, tak wiec nie roztoczymy przed Toba pliku propozycji bankowych. Musisz sam usiasc przed kompikiem i poszperac , poczytac, lub na nozkach spacerkiem udac sie do bankow i zwyczajnie zapytac.
na poczatek proponowalabym isc do banku rodzimego, LLoyds rowniez posiada konta standardowe za ktore nie bedziesz musial placic, moga ci rowniez zaproponowac otworznie osobnego rachunku na ktory bedziesz sobie odprowadzal pieniadze osobiscie lub przez DD z Twojego konta normalnego.
Jeszcze inna mozliwoscia jest rachunek zamrozony, ale tu juz musisz dysponowac konkretnymi pieniedzmi.
Zanim podejmiesz sie tego kroku warto najpierw zastanowic sie nad oprocentowaniem konta- bo jesli jest ono male to chyba nie ma sensu takie oszczedzanie, ma to sens gdy wplacisz za pierwszym razem naprawde duza sume.
Powodzenia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

czw lip 01, 2010 1:12 am

A może lokata? Jockersie :) nie ma co spacerować po bankach skoro inni już to za nas zrobili. Też się ostatnio rozglądałem w tym temacie i co Ci mogę polecić to tę niezależną stronę w internecie (kiedyś było o niej głośno, kiedy jej założyciel toczył batalię z bankami, które zdzierały z nas za wszelkie możliwe przewinienia). Znajdziesz tam najlepsze oferty na rynku, bez zaciemniania, czy dziwnych zwrotów niezrozumiałych dla nie-prawników. Oprócz tego ta strona generalnie traktuje o oszczędzaniu, więc można tam znaleźć wiele innych przydatnych informacji.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
jolatokaj
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 19, 2016 11:44 am

pt lut 19, 2016 11:53 am

Przejrzyj sobie jakiś ranking w Internecie. Co miesiąc się zmieniają te oferty więc ciężko tak doradzić.
ikwiecien
Gość
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 22, 2016 12:05 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

śr cze 22, 2016 12:32 pm

Wydaje mi się, że najciekawszą propozycję ma Ideabank.
miko200
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 16, 2017 5:46 pm
Kontakt:

pn sty 16, 2017 5:53 pm

barclays ma bardzo fajne konto oszczędnościowe
RTLop
Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: pn sie 23, 2021 4:48 pm

pn wrz 13, 2021 11:31 am

25 konczy mi sie darmowy miesiac niby mam napisane to co na zalaczniku. I mam pytanie czy to znaczy ze mi sub ju po 25 zniknie i wszystko ok placic dalej nic niebedzie trzeba? I czy darade konto usunac albo dane?
Awatar użytkownika
tewijip
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw cze 23, 2022 11:11 am

czw cze 23, 2022 11:18 am

Dziękuję za rekomendację
ODPOWIEDZ