UK Naric - dwa dyplomy

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
pawelj
Gość
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 14, 2014 7:13 pm

ndz kwie 06, 2014 12:07 pm

Witam
Mam pytanie do osób, które posiadają tytuł mgr inż. i tłumaczyły swoje papiery w UK Naric.
Czy trzeba przeprowadzać dwie osobne procedury dla każdego z tytułów czy wystarczy przesłać całość i zostanie potraktowane to jako jedna usługa?
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

pn kwie 07, 2014 7:44 pm

Nie. Obecnie UK NARIC kasuje za cały "statement", w którym porównuje wszystkie przysłane kwalifikacje, a nie za każdą kwalifikację. Tak więc wysyłasz im kopie wszystkiego co masz - od matury, przez licencjat/inżyniera, aż po magistra i płacisz im tylko raz. Jeśli masz to wszystko po angielsku, to płacisz około 50 funtów. Jeśli masz to po polsku, to płacisz coś ponad 90 funtów. W ciągu 3 tygodni dostajesz swój "statement".

Jeśli masz więcej pytań, czy problem jak to ugryźć, to zgłoś się do mnie i za drobną opłatą pomogę Ci to wszystko przepchnąć przez UK NARIC.
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

ndz kwie 20, 2014 10:58 pm

Ten NARIC to chyba wielkie gowno. Tlumacza papiery przekladajac wyksztalcenie z Polski na poziom angielski ale nikt z pracodawcow nie musi zatrudniac na ich podstawie bo to wciaz nie jest angielskie NVQ lub tez inny certyfikat upowazniajacy do pracy w zawodzie .
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

wt kwie 22, 2014 1:23 am

1. Nikt Cię nie musi zatrudniać nigdzie, nawet w Polsce.
2. Jeśli chcesz dostać lepszą pracę, to zwykle musisz się wykazać wykształceniem w tym kierunku.
3. UK NARIC nie tłumaczy papierów. NARIC pomaga ewentualnemu pracodawcy, czy ewentualnej przyszłej szkole, zrozumieć Twoje wykształcenie spoza UK.
4. Jak jesteś w UK, to pracodawcy zwykle znają brytyjskie kwalifikacje. Jeśli polskie wyślesz do UK NARIC, to będziesz mieć oficjalnie to porównane z brytyjskimi. Wtedy ktoś to tu zrozumie.
5. Piszesz "chyba", więc nawet nie masz pewności... Ja mam. Dzięki rozpoznaniu kwalifikacji w UK NARIC, mogę po polskich studiach być nauczycielem tutaj.
6. Polecam wszystkim rozpoznanie ich kwalifikacji z Polski, bo naprawdę warto. To powinien być pierwszy krok po przyjeździe. Nasze wykształcenie z Polski się tu liczy i jest cenione czasem nawet bardziej niż tutejsze.
7. Jak ktoś potrzebuje pomocy z UK NARIC, to zapraszam na priv.
Anytsyrk
Gość
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 11:03 am

pt kwie 25, 2014 7:53 pm

Podpisuje sie pod powyzsza wypowiedzia. Ja przeslalam wszystkie dyplomy, i zostaly one porownane do brytyjskich kwalifikacji za jednym razem i za uiszczeniem tylko jednej oplaty. Zaden pracodawca w UK nie ma obowiazku zatrudnic Cie na podstawie UK NARIC statement. Taki dokument jest bardzo przydatny przy skladaniu podania na studia w UK, badz wtedy kiedy pracodawca specyficznie zyczy sobie tego papieru. Niektorym radze troche wiecej czytac. Przy okazji znajomosc angielskiego sie poprawi.
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

ndz kwie 27, 2014 5:12 pm

Ja skorzystalem z NARIC i to nawet darmowo dzieki biuru ktore pomaga wejsc na wlasciwa sciezke w poszukiwaniu pracy. Odnotowali jakie posiadam kwalifikacje i doradzili pojsc do szkoly aby zrobic NVQ w tym samym zawodzie ktory mam wyuczony, ewentualnie szukac pracy przedstawiajac te papiery jako odnosnik moich kwalifikacji. Uwazam ze szkoda kasy na interpretacje takich papierow skoro mozna od razu isc do szkoly zrobic NVQ i bedzie to lepszym rozwiazaniem. A z tym cenieniem kwalifikacji przez tubylcow to roznie bywa. Jakis czas temu szukalem pracy na wozek widlowy na ktory posiadam paiery to za kazdym razem kierowano mnie na egzamin potwierdzajacy moje kwalifikacje co laczylo sie z kosztem ok.300F. Po takim tlumaczeniu papierow w NARIC to rzeczywiscie tylko na studia isc i to wszystko
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

pn kwie 28, 2014 3:07 pm

UK NARIC pisze Ci co Twoje kwalifikacje oznaczają. Nie spotkałem się, aby sugerowali co zrobić dalej. Być może sugerowało to biuro, ale to z nimi się dogadywałeś na usługę, nie z UK NARIC. Obawiam się, że albo czegoś nie zrozumiałeś, albo wprowadzono Cię w błąd. Z UK NARIC dostajesz oficjalny dokument na ich firmowym papierze i za to płacisz. Ja też Ci mogę napisać, jak to biuro, że Twoje wykształcenie z zawodówki liczy się jak dyplom na poziomie Level 2 tutaj, ale moje pismo nie będzie się tak liczyło, jak oficjalny dokument z instytucji rządowej.

UK NARIC rozpoznaje kwalifikacje wydawane przez szkoły lub różnego rodzaju izby rzemieślnicze. Nie rozpoznaje za to kilkudniowych, czy kilkudziesięciogodzinnych kursów, które są specyficzne dla danego kraju. Czyli rozpozna Ci wykształcenie z zawodówki, ale nie rozpozna Ci jakiegoś kursu na jakiś wózek widłowy, który jest tak naprawdę kursem jak być bezpiecznym i nie stwarzać zagrożenia jeżdżąc takim wózkiem według polskich przepisów bezpieczeństwa w pracy. O tym wszystkim można poczytać na stronie UK NARIC, aby zrozumieć lepiej o co chodzi.


Ja kilka razy w miesiącu składam dla różnych ludzi ich papiery w UK NARIC i jeszcze nie spotkałem się z niezadowolonymi. Kluczem w tym wszystkim jest znajomość angielskiego i pozytywne myślenie oraz planowanie swojej kariery i przyszłości.
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

pn kwie 28, 2014 8:00 pm

Jeszcze raz

Dostalem papiery z NARIC za darmo dzieki biuru, ktore to dla mnie zorganizowalo. Po czym nie NARIC, tylko te biuro zasugerowalo mi isc do collegu aby uzyskac kwalifikacje w zawodzie jaki posiadam z Polski tak wiec te cale tlumaczenie nie mialo wiekszego znaczenia bo i tak musialbym isc do szkoly i robic NVQ. Biuro nazywa sie NEXT STEP czy jakos tak. Maja chyba nawet stronke na necie.

Co do statniego mojego zdania to rzeczywiscie znalazlo sie w nie odpowiednim miejscu bo zabrzmialo to jakbym przez NARIC probowal tez tlumaczyc papiery na wozek a tak nie bylo. Chcialem to tylko podac jak przyklad ze kwalifikacje z Polski nie zawsze sie akceptowane przez tubylcow i trzeba robic kurs tak czy siak.

A tak poza tym to czemu skladasz tym ludziom papiery do NARIC? Sami nie moga tego zrobic? Ile kasujesz za to?
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

wt kwie 29, 2014 4:18 pm

Składam dla różnych ludzi papiery do UK NARIC, bo na przykład nie wiedzą jak to się robi albo nie znają angielskiego. Kasuję ich za to tyle, na ile się z nimi umówię.

NEXT STEP chyba ostatnio zmniejszył zakres swojego działania i nie wiem czy dalej funkcjonują w Southampton. Dawniej mieli chyba wykupioną taką usługę w UK NARIC, że mogli sprawdzać w bazie danych UK NARIC kwalifikacje z innych krajów. To nie znaczy, że drukowali oficjalne dokumenty UK NARIC, bo to może tylko ODPŁATNIE robić UK NARIC. Drukowali informację dla Ciebie, że wegług UK NARIC Twoje papiery liczą się tak i tak.

Ale być może na którymś etapie mieli tez pieniądze na opłacanie tych 55 funtów dla klientów, którzy wysyłali coś do UK NARIC i na to się załapałeś...

Tak więc moje pytanie brzmi:

Czy dostałeś "statement of comparability" albo "letter of comparability" z logiem UK NARIC na granatowym pasku na górze białej strony? Czy też dostałeś coś z logiem NEXT STEP, że UK NARIC widzi Twoje kwalifikacje tak i tak?

NEXT STEP zajmował się i dalej chyba się zajmuje (o ile w Southampton istnieje) poradami związanymi z karierą i edukacją. Jednak ich doradcy szkoleni są do pomocy głównie Brytyjczykom, którzy tu mieszkają od zawsze i tu się wykształcili. Oczywiście w NEXT STEP pomagają wszystkim, ale niestety często ich porady wyglądają tak, że Ci mówią, że łatwiej będzie jak spędzisz następne dwa lata robiąc Brytyjskie papiery. Mają dobrą wolę, ale nie zawsze znają się na temacie i nie rozumieją zagranicznych kwalifikacji. Mówią zwykle tylko po angielsku i oczekują, że Ty też będziesz. Dlatego ich porady, choć często cenne dla urodzonych tu Brytyjczyków, nie są dużą pomocą dla kogoś, kto dopiero tu przybył, kto jeszcze dobrze nie gada po angielsku i ma papiery z Polski po polsku.

Dlatego jeśli doradzili Ci, abyś zrobił NVQ to prawdopodobnie tylko dlatego, że nie mieli lepszego pomysłu, a nie chcieli Cię zostawić bez porady, bo rząd płaci im kilkadziesiąt funtów za każdego klienta, któremu doradzili. To jest biznes. Pracowałem kiedyś w brytyjskiej firmie, która również miała taki rządowy kontrakt na prowadzenie doradztwa zawodowego i edukacyjnego jak ma NEXT STEP, więc wiem o czym piszę. Doradca musiał obsłużyć każdego, choćby na kilka minut, a potem napisać szczegółowy raport co doradził, aby rząd zapłacił za tę poradę. Wszyscy doradcy mieli brytyjskie kwalifikacje doradców i żaden nie czuł się kompetentny w doradzaniu Polakom lub innym nie-Brytyjczykom. Dlatego często to ja odpowiadałem za doradztwo zawodowe dla Polaków, zwłaszcza że mam do tego wykształcenie z Polski i mówię po polsku.
ODPOWIEDZ