Karta CSCS

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
hubsonnn
Gość
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 19, 2014 9:02 pm

śr lut 19, 2014 9:04 pm

Witam czy moglby mi ktos powiedziec gdzie moge zdawac na karte CSCS i pod jakim numer zadzwonic aby zabukowac spotkanie?Jedyne co znalazlem to to http://www.emito.net/poradniki/praca/br ... karta_cscs. Z gory dziekuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
ptasznik
Gość
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 24, 2014 11:19 pm
Lokalizacja: Southampton

pn mar 24, 2014 12:10 pm

Podbijam.

Jak ktoś robił w Southampton to prosiłbym o jakieś informację, gdzie za ile i w jakim języku?

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ptasznik
Gość
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 24, 2014 11:19 pm
Lokalizacja: Southampton

wt mar 25, 2014 9:40 pm

Flip, sorry ale pisząc tutaj najwidoczniej chcę zamienić słowo z kimś kto wyrabiał ów kartę w ostatnim czasie ;)

Tak więc wujaszek G. odpada ale dzięki wiemy że chciałeś dobrze :o)
Mr Southampton
Gość
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 26, 2014 11:09 am

śr mar 26, 2014 11:14 am

Mozesz zrobic egzamin na CSCS w Agencji CPN w jezyku Polskim, 02380706200
Awatar użytkownika
ptasznik
Gość
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 24, 2014 11:19 pm
Lokalizacja: Southampton

śr mar 26, 2014 8:11 pm

Dzięki :)
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

ndz kwie 20, 2014 11:24 pm

Jaki zawod chcesz wykonywac jezeli uzyskasz zielona karte?? Od pierwszego lipca jedyny zawod jaki bedzie mozna wykonywac na zielonej karcie to bedzie labourer/pomocnik. Jezeli chcesz wykonywac jakis zawod ktory wymaga kwalifikacji ( stolarz, murarz, hydraulik itp. ) to musisz wiedziec ze potrzebujesz niebieskiej karty (Skilled Worker) co wiaze sie ze zrobieniem NVQ w danym zawodzie

http://www.cscs.uk.com/cscs-cards/green-card-changes

http://www.cscs.uk.com/static/uploads/d ... 202014.pdf
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

wt kwie 22, 2014 1:33 am

Ze strony, którą zalinkowałeś nie wynika, że trzeba będzie być skilled. Zielona karta zostaje utrzymana, ale nazywać się będzie Labourer. To niczego nie zmieni. Trzeba mieć kartę, aby wejść na budowę, a co tam robisz to już zależy od kierownika budowy.

Inne karty są po to, aby ludzie pracujący na budowie całe życie, mieli jakiś system zdobywania kwalifikacji i uznawania doświadczenia. Ale nigdzienie jest napisane, że murarzem musi być ktoś z czerwoną kartą.

W dodatku, jeśli ktoś ma polskie świadectwo z zawodówki, na przykład w zawodzie "malarz", to wysyła swoje papiery do UK NARIC i zostają one rozpoznane tutaj jako Level 2 BTEC First Diploma o specjalizacji "painter". Nie jest to uznane jako NVQ, więc niebieskiej karty się nie dostanie, ale to nie ma znaczenia. Jak się pokaże kierownikowi budowy lub w agencji, że ma się odpowiednik Level 2 BTEC First Diploma o specjalizacji "painter", to można pracować jako malarz i zarabiać jak malarz, bo ma się na to papiery.

Tak więc nie trzeba robić NVQ. NVQ jest tylko jedną z możliwości dla tych, którzy chcą zdobyć kwalifikacje przez pracę.
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

ndz kwie 27, 2014 5:26 pm

Ty to mariusz_m chyba musisz miec jakis interes w wychwalaniu tego NARIC? Poczekaj do lipca a sie przekonasz jak bedzie. Ja osobiscie pracuje na budowach i juz kilka razy spotkalem sie z sytuacja ze np. stolarza ktory pracowal dla podwykonawcy kilka lat nie wpuscili na budowe z zielona karta. Kilka firm juz to wprowadza m.in. Interserve. Ta regulacja ma zapewne na celu wyeliminowanie osob ktore na zielonych kartach do tej pory wykonywaly zawody wykwalifikowane co tyczy sie 80% polakow i innych nacji ze wschodu Europy. Oficjalnie nikt tego nie powie aby robic NVQ przez co ludzie z zielonymi kartami moga miec problemy z kontynuowaniem ich zawodu. Jak to ujal jeden z szefow CSCS “We need to get back to the principle of 100 per cent competent and qualified, not 100 per cent carded”
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

pn kwie 28, 2014 2:43 pm

Centra NARIC są pomysłem Unii Europejskiej i służą do oficjalnego rozpoznawania kwalifikacji w krajach unijnych. W UK jest UK NARIC, w Polsce jest polski NARIC. Te centra pobierają opłaty skarbowe i to one robią na tym interes. Wysłanie do nich papierów to jedyny sposób, aby oficjalnie uznać kwalifikacje. Może Ci się to nie podobać, ale tak jest. Ja Ci piszę co możesz zrobić, ale to Twoja sprawa czy to robisz.
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

pn kwie 28, 2014 8:02 pm

mariusz_m pisze:Centra NARIC są pomysłem Unii Europejskiej i służą do oficjalnego rozpoznawania kwalifikacji w krajach unijnych. W UK jest UK NARIC, w Polsce jest polski NARIC. Te centra pobierają opłaty skarbowe i to one robią na tym interes. Wysłanie do nich papierów to jedyny sposób, aby oficjalnie uznać kwalifikacje. Może Ci się to nie podobać, ale tak jest. Ja Ci piszę co możesz zrobić, ale to Twoja sprawa czy to robisz.
I co ten NARIC ma sie tu do tego tematu i zielonej karty CSCS?
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

wt kwie 29, 2014 4:29 pm

To, że na budowie poza kartą, liczą się Twoje kwalifikacje i o tym pisałeś. Więc Ci tłumaczę, że tak nie lubiany przez Ciebie UK NARIC jest jedyną instytucją, która może Ci oficjalnie uznać kwalifikacje z Polski.
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

wt kwie 29, 2014 7:33 pm

mariusz_m pisze:To, że na budowie poza kartą, liczą się Twoje kwalifikacje i o tym pisałeś. Więc Ci tłumaczę, że tak nie lubiany przez Ciebie UK NARIC jest jedyną instytucją, która może Ci oficjalnie uznać kwalifikacje z Polski.
Oszczedz juz sobie, prosze
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

wt kwie 29, 2014 8:28 pm

Co mam sobie oszczędzić? Nie podobają Ci się zasady tu panujące, czy moje odpowiedzi?
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

czw maja 01, 2014 1:45 pm

Żeby rozwiać Twoje wątpliwości i żebyś nie straszył za bardzo, skontaktowałem się z CSCS i zapytałem ich o to czy trzeba mieć kartę i jaką kartę trzeba mieć na budowie, aby wykonywać konkretny zawód. Zapytałem ich też czy można wykonywać konkretny zawód bez karty CSCS, jeśli ma się na to na przykład polskie papiery uznane w UK przez UK NARIC.

Oto ich odpowiedź:

"As CSCS is a voluntary card scheme, it is at the discretion of the site you are working on if they require individuals to hold a CSCS Card and also the level of card they are required to hold."

Czyli:

"Jako że CSCS jest programem dobrowolnym, to pracodawcy dla których pracujesz (budowy na jakich pracujesz) mogą decydować czy wymagają CSCS i jakiego rodzaju (poziomu) karty wymagają."

Proponuję więc najpierw dowiadywać się u źródła, a potem straszyć :)
ODPOWIEDZ