Przeprowadzka rodzinna i kilka pytań z tym związanych

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
strumień fotonów
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 19, 2012 7:48 am

pn lis 05, 2012 11:09 am

Witajcie,
na forum już pytałam o pracę dla męża i Wasze odpowiedzi rozjaśniły nam sytuację :)
zastanawiamy się teraz jak najlepiej/najrozsądniej zorganizować przeprowadzkę. wybaczcie jeśli część pytań wyda Wam się oczywista czy bezsensowna my jednak do tej pory nie mieszkaliśmy w Anglii, znamy jedynie realia polskie i belgijskie a jak wiadomo co kraj to obyczaj :)
Planujemy przeprowadzić się w marcu, mamy odłożone tyle gotówki aby starczyło na wynajęcie jakiegoś małego mieszkania i utrzymanie się przez miesiąc. W tym czasie mąż będzie szukał pracy... ale, czy w ogóle uda nam się coś wynająć skoro M nie ma umowy o pracę? Czy fakt, że ja prowadzę LTD Company będzie pomocny przy poszukiwaniu mieszkania?
Może lepiej aby najpierw pojechał sam i znalazł pracę a dopiero potem dojadę ja z małym dzieckiem? Gdzie można się zatrzymać na ten okres poszukiwania, chodzi mi o to aby nie wiązać się umową na dłuższy czas? Czy funkcjonują jakieś 'hotele pracownicze'? Niestety nasi znajomy żyją na północy UK a w S-on nie znamy nikogo :)

I jeszcze pytanie o opiekę nad dzieckiem. Wiem, że pre school przysługuje dzieciom od 3 roku życia jako 3 godzinny dziennie, a czy dzieci w wieku około 18 miesięcy mają zapewnione również coś takiego?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi :)
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

pn lis 05, 2012 3:18 pm

Przy ograniczonym budżecie na przeprowadzę logicznym wydaje się wysłać najpierw jedną osobę, która pomieszka sama gdzieś szukając pracy, a jak znajdzie odpowiednio płatną pracę, to wynajmie mieszkanie i pozostali dojadą. Bez związywania się na długi czas idzie wynająć pokój na poszukiwanie pracy, a potem dopiero mieszkanie jak ma się kasę.

Po przyjeździe polecam:
1. Otworzyć konto bankowe następnego dnia. W Barclays Bank nie trzeba mieć potwierdzenia adresu. Wystarczy polski paszport. Karta i pin w ciągu 5 dni dotrą pod podany adres.
2. Kupić kartę sim do telefonu, aby mieć jakiś brytyjski numer. W sieci "3" mają prawdziwie nieograniczony Internet a do tego można brać abonament tylko na miesiąc, z automatycznym przedłużaniem umowy na kolejny do chwili zgłoszenia, że już się nie chce.
3. Zadzwonić do Jobcentreplus i umówić się na wywiad w sprawie National Insurance Number.
4. Kupić tanią drukarkę za około 30 funtów i do tego jakieś czarne tusze. Drukowanie CV i innych papierów wychodzi wtedy znacznie taniej niż na mieście.
ODPOWIEDZ