Przesylka z Korei

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
wodniczek87
Gość
Posty: 20
Rejestracja: wt lut 22, 2011 4:43 pm

czw sie 30, 2012 1:47 pm

Witam! Zamowilam na e-bayu przedmiot z Korei Poudniowej. Zaplacilam za przedmiot i za przesylke. Dzis dostalam list z ParcelForce ze przesylka jest juz w Anglii ale musze najperw dokonac zaplaty. Na invoice pisze: "You have been sent a parcel from overseas, delivery of this parcel to you is subject to payment of Customs charges raised by UK Border Agency on behalf of HM Revenue and Customs"
I teraz w tabelce oplaty:
Customs Duty 0.00£
Excise Duty 0.00£
Import VAT 39.76£
Clearance Fee (zero rated for VAT purposes) 13.50£
total 53.26£

I teraz moje pytanie: dlaczego to musze zaplacic? Czy zawsze jest tak ze jak kupuje cos spoza europy to nawet jesli oplacam przedmiot i przesylke to dodatkowo musze oplacic jakies clo czy jak tam to nazwac? Czy kupujac u takiej osoby nie powinnam zostac poinformowana o dodatkowych oplatach? A moze ja to powinnam po prostu wiedziec? Wchodzilam na stronke HM revenue i tam rzeczywiscie pisze ze sa oplaty, ale czy takiej oplaty nie powinnno sie dokonac juz w korei, bo przeciez to on wysyla przedmiot do uk. To troche dziwne ze to ja musze dokonywac dodatkowych oplat:( Czy mielicie podobna sytuacje? Troche spora ta oplata:/ A za przedmiot zaplacilam ok 300£.
Bardzo Was prosze o odpowiedz.
Z gory dzieki.
wodniczek87
Gość
Posty: 20
Rejestracja: wt lut 22, 2011 4:43 pm

pt sie 31, 2012 7:29 am

A czy zamawiajac produkt z Korei do Polski tez pobierana jest taka oplata?
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

pt sie 31, 2012 5:50 pm

TAk, musisz zaplacic 'clo/podatek'. Tez musialam jak kupowalam produkt z Chin (trasportowany Fedexem).
Poczytaj tu:
http://www.hmrc.gov.uk/customs/post/internet.htm

Pozdr
A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
ODPOWIEDZ