Wynajem domu - wczesniejsze wypowiedzenie umowy

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

czw lis 13, 2008 8:42 pm

Witam

Wynajalem dom na okres 12 miesiecy. - jest umowa a w niej napisane ile powinienem placic.

Landlord poinformowal mnie ze jest zmuszony podniesc czynszo 20% jesli sie nie zgodze bede musial sie wyprowadzic.

Jak to jest ? przeciez jest umowa na 12 miesiecy. Czy wogole ma prawo zmusic mnie do wyprowadzenia sie jesli do tej pory wywiazywalem sie z umowy ???
Aha od podpisania umowy minelo 7 miesiecy.

Landlord argumentuje podwyzke tym ze firma w ktorej pracuje nie placi juz tak dobrze i ze obawia sie ze moze stracic dom ( akurat to mnie malo intersuje )

Moze wiecie gdzie udac sie z tym problemem ??
Jakie ja mam prawa a jakie on ??

Adrian

Umowe akurat zostawilem w pracy w szafce wiec nie bardzo moge sie z nia zapoznac
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz lis 16, 2008 11:00 pm

Sprawa wygląda następująco:
Każdy właściciel mieszkania- landlord ma prawo Ci wypowiedzieć umowę najmu, pod warunkiem że jest to objęte odpowiednią klauzurą w umowie.
Tak więc w Twoim przypadku radzę jak najprędzej się z nią zapoznać, jako najemca domu lub mieszkania masz prawo do okresu tzw. wypowiedzenia, z pewnością jest to jakieś 2 tygodnie przed momentem konkretnego opuszczenia lokalu.
Póki co radzę bardzo uważnie prześledzić warunki umowy, niestety zazwyczaj jest w nich zapis o prawie wypowiedzenia Ci umowy przed okresem jej zakończenia, to pewien rodzaj zabezpieczenia właścicieli domów lub mieszkań, z pewnością jednak nie możesz być zwyczajnie eksmitowany z dnia na dzień jeśli przestrzegałeś innych warunków umowy.
Obrazek
ODPOWIEDZ