Szkoła, 9 latek.

Wszystko na temat szkolnictwa w So'ton
ODPOWIEDZ
zibi
Gość
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 24, 2015 11:44 pm

pn sty 26, 2015 1:10 pm

Od września będę czasowo mieszkał przez 6 m-cy w Southampton. Obecnie jestem w Polsce. Chciałbym zapisać dziecko do publicznej szkoły podstawowej, do 4 klasy (będzie miało 9 lat). Proszę o informację jakie kroki powinienem poczynić aby skutecznie przeprowadzić rejestracje dziecka do szkoły? Czy w szkole publicznej będę musiał płacić czesne lub inne opłaty związane z nauka dziecka. Czy w procesie rekrutacji dziecka do szkoły istotne jest to, iż nie będę pracował ale odbywał staż na uniwersytecie? Mieszkanie chcę wynająć dopiero w sierpniu, czy ma to wpływ na to do której szkoły mogę złożyć podanie o przyjęcie dziecka do szkoły (rejonizacja) i czy mogę teraz składać formularze rekrutacyjne nie mieszkając jeszcze w Southampton ? Czy wymagane są jakieś dokumenty z Polski odnośnie edukacji dziecka? Proszę o informację ewentualnie jakieś namiary na szkoły.
kasia9k
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 26, 2015 4:15 pm

śr sty 28, 2015 1:01 pm

Witam

Nie jestem w stanie odpowiedziec na wszystkie twoje pytania. Wiem na pewno, ze za nauke dziecka nie trzeba placic. Fakt, ze uczusz sie czy pracujesz tez nie ma wielkiego znaczenia. Dzieci maja prawo do edukacji za darmo.

Powinienes skontaktowac sie z:
Hampshire County Council's Admissions team: admissions.team@hants.gov.uk
tel 0845 603 5623.

Wiecej informacji mozna tez znalezc na stronie:http://www.southampton.gov.uk/schools-l ... fault.aspx

Mam nadzieje, ze chociaz troche pomoglam.
Powodzenia :)
zibi
Gość
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 24, 2015 11:44 pm

pt sty 30, 2015 10:38 pm

Duże dzięki za info.
Pozdrawiam :)
messi
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 22, 2017 12:09 pm

wt wrz 04, 2018 10:29 am

Ktoś ma doświadczenia z edukacją online?
morwa
Gość
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 04, 2018 10:29 am

wt wrz 04, 2018 10:35 am

Jeśli szkoła online to polecam https://polonijka.edu.pl/ (dla dzieci od 5 - 15 lat). Świetna sprawa, bo nauka jest w j.polskim, są Webinaria online z nauczycielami, dostęp do materiałów edukacyjnych (nie trzeba kupować książek), zdaje się egzaminy. Dla dzieci na emigracji to według mnie super sprawa.
ODPOWIEDZ