szkola dla 4 latka pilne

Wszystko na temat szkolnictwa w So'ton
ODPOWIEDZ
milena26sc
Gość
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 2:13 pm

śr sty 29, 2014 12:52 pm

mam pytanie do mam ktore juz zapisywaly dzieci do szkol, moj synek ma juz skonczone 4 lata i chce zapisac go by od wrzesnia tego roku zaczal nauke czy ktos wie w jakich terminach sie zapisuje ? gdzie trzeba sie udac ? troche juz jestem zkolowana poniewaz kazdy mi mowi inaczej, niektorzy ze nawet 2 miesiace wczesniej mozna, niektorzy ze trzeba isc do councilu. prosze o szybkie odpowiedzi. z gory bede wdzieczna za kazda pomoc :)
Awatar użytkownika
fLiPeR
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 9:48 am
Kontakt:

śr sty 29, 2014 4:13 pm

sotland.pl -> southampton -> szkoly i edukacja

dzwonisz, przysylaja ci forme, wybierasz 3 szkoly (zazwyczaj najblizsze albo tam gdzie ci pasuje jak i tak bedziesz wozic), odsylasz ja, czekasz kilka dni i przychodzi info, ze jest w miejsce w szkole x czyli np 1szej na twojej liscie, idziesz do tej szkoly z tym listem a oni ci mowia, ze moze przyjsc od dnia takiego a takiego
4 latek pewnie bedzie mogl isc chocby i zaraz bez oczekiwania wrzesnia o ile beda miejsca, ale pewnie na poczatku na pare godzin na dzien dla oswojenia
milena26sc
Gość
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 2:13 pm

śr sty 29, 2014 7:59 pm

a jesli zalezy mi by zaczal od wrzesnia dopiero, poniewaz planuje jeszcze wylot do polski na miesiac moze poltora, by zamknac jeszcze wiele spraw waznych i nie jestem wstanie go tutaj zostawic na ten czas z tata bo praca niepozwala a raczej godziny pracy, moge w takiej sytuacji odmowic czy musze sie zgodzic na pojscie dziecka juz wczesniej ?
mikub
Gość
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 05, 2012 5:40 pm

śr sty 29, 2014 9:45 pm

jest cos takiego jak obowiazek szkolny. I jesli tu mieszkasz to podlegasz prawu w tym kraju - ktore do urlopu sie nie dopasuje ;-)

Czy twoje dziecko juz powinno byc w szkole zalezy dokladnie kiedy sie urodzilo - tegoroczni pierwszoklasisci to dzieci urodzone pomiedzy 1/09/2008 a 31/08/2009.

jesli twoj maly jest urodzony po tym terminie to ma zaczac szkole dopiero od wrzesnia 20014 i postepuj tak jak ci odpisal fliper.

pozdr
milena26sc
Gość
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 2:13 pm

śr sty 29, 2014 11:52 pm

urodzil sie w listopadzie 2009 wiec ma termin na wrzesien 2014, dzieki wielkie za pomocne informacje, jeszcze jedno pytanie to sprawa terminu zapisania czy tutaj taki jest bo w polsce jest 31 marzec do tego czasu sa przyjecia aplikacji, jak tutaj to wyglada? czy niezwlekac i trzeba juz jak najszybciej. dzieki wielkie wszytskim za wszystkie informacje :)
mikub
Gość
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 05, 2012 5:40 pm

sob lut 01, 2014 9:25 pm

z tego co pamietam to formularze sie skladalo do konca listopada a w kwietniu oglaszaja wyniki. nie jestem tego na 100% pewien. Ale na bank juz jest po terminie. Lepiej sie spieszyc z zapytaniem.

tu masz dokladne info i dane kontaktowe:
https://www.southampton.gov.uk/learning ... ng_school/
ODPOWIEDZ