Biuletyn EU Welcome - sierpień 2011

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

ndz sie 07, 2011 12:22 pm

.

Witajcie!


Sierpień jest miesiącem, w którym wiele organizacji przechodzi w stan uśpienia. Tymczasem EU Welcome jest wciąż z Wami!

Oprócz naszych comiesięcznych sesji porad, o których więcej informacji znajdziecie wewnątrz biuletynu, oferujemy też pomoc i wskazówki w każdy poniedziałek w godzinach 12:30-14:30 w biurze Clear (11 Queensway, Southampton, SO14 3BL, wejście od strony Bernard Street).

Po najświeższe informacje m.in. oferty pracy, zapraszam na moją stronę na Facebook'u.

Kontakt z nami:

- Dave ( euwelcome@yahoo.co.uk ) 07786 392886;
- Anna ( ania_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07928 362088;
- Adriana ( adriana_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07917 879259.W skrócie:
 • Kalendarium:

  Cztery Sesje Porad
  Zespół pieśni i tańca Śląsk wkrótce w Mayflower
  Polskie audycje w radiu
  Przedszkole

  Informacje:

  Wesprzyj Igę
  Oceń BBC
  Członkostwo NHS Trust
  Sposób na stres
  Red Stripes Ocean Village FC
  Zrzeszenie rodziców dzieci niepełnosprawnych
  Zespół pieśni i tańca Śląsk w Mayflower
  Russian Speaking Community
  Przydatne linki

  Ćwicz swój angielski:

  Study English 24
  Szkoła języków obcych ABC


  Ogłoszenia:

  Polskie kuchnie
  Polska opiekunka
  Usługi fotograficzne
  Instruktor nauki jazdy
  Tłumaczenia przysięgłe i zwykłe (2 oferty)
  Usługi prawne i księgowe (5 ofert)


Kalendarium4 sierpnia i 1 września (czwartek)
Sesja porad we Freemantle Community Centre (Randolph Street, Southampton, SO15 3HF) w godzinach 18:00-20:00. Spotkanie to odbywa się w każdy pierwszy czwartek miesiąca.


10 sierpnia i 14 września (środa)
Sesja porad w Polskim Klubie (507 Portswood Road, SO17 2TH) w godzinach 19:00-21:00.


29-31 sierpnia (poniedziałek-środa)
W tych dniach będzie można zobaczyć w teatrze Mayflower zespół pieśni i tańca Śląsk. Bilety można nabyć już teraz. Więcej informacji w dalszej części biuletynu.


30 sierpnia i 27 września (wtorek)
Sesja porad z GMB w GMB Learning Centre (St Mark's School, Stafford Road, Shirley, SO15 5TE) w godzinach 14:30-16:00.


23 września (piątek)
Piątkowy wieczór porad w St Edmund's Lodge (The Avenue, SO17 1XJ) w godzinach 18:00-20:00. Przypominamy, że sierpniowa sesja nie będzie miała miejsca. St Edmund's Lodge znajduje się zaraz obok kościoła, gdzie co sobotę wieczór odbywają się polskie msze.


polskie audycje w radiu Unity 101
The Music Show można usłyszeć każdej trzeciej niedzieli miesiąca w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane są każdego czwartego piątku miesiąca o 15:00.


każdy wtorek
Nasze przedszkole w kościele St Boniface Church (Shirley High Street). Spotykamy się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Zapraszamy na godzinę 10:00 przez cały sierpień.InformacjeEU Welcome wspiera kampanię na rzecz pomocy małej Idze.


Anna Maria Tuckett jest Polką i zajmuje stanowisko Audience Council Member w BBC. Jeśli chcielibyście podzielić się komentarzami, pozytywnymi bądź negatywnymi, na temat BBC i sposobu w jaki obrazują oni naszą społeczność możecie do niej napisać na adres anna.tuckett@gmail.com. "Nie jesteśmy tutaj aby mówić BBC co mają robić, jesteśmy tu by przekazywać im [Wasze] reakcje i opinie, a także zapewniać łączność z różnymi społecznościami na południu Anglii" pisze Anna.


Czy interesują Cię tematy związane z zdrowiem? Czy chciałbyś bądź chciałabyś wyrazić swoje zdanie w lokalnym NHS Trust? Jeśli "tak" jest Twoja odpowiedzią na oba powyższe pytania to Solent NHS Trust poszerza swoje szeregi i poszukuje ludzi takich Ty. Solent NHS Trust jest lokalnym dostawcą usług zdrowotnych takich jak prowadzenie ośrodków zdrowia, centrów zdrowia dziecka oraz dostarczenie opieki w domach pacjentów. Uzyskanie członkostwa pozwoli Ci wpływać na działanie ośrodków zdrowia w Twojej okolicy. Wybór poziomu zaangażowania należy do Ciebie, możesz zdecydować się na otrzymywanie informacji i uaktualnień, komentowanie planów lub branie udziału w różnych wydarzeniach. Możesz też zdecydować się na wzięcie udziału w wyborach do naszego zarządu (Council of Governors). Ty decydujesz! W celu uzyskania więcej informacji i złożenia podania o członkostwo prosimy odwiedzić naszą stronę.


Jesteś zestresowany lub pod naciskiem? Steps to Wellbeing może mieć dla Ciebie rozwiązanie. Odwiedź ich stronę w Internecie.


Informacja dla miłośników futbolu. Red Stripes Ocean Village FC jest przyjaznym wielonarodowym męskim zespołem grającym 11-a-side w Sunday League i obecnie poszukującym nowych graczy. Nowy sezon rozpoczyna się 28 sierpnia i trwa do kwietnia 2012. Mecze odbywają się co niedzielę o godzinie 10:30. Bezpłatne treningi mają miejsce dwa razy w tygodniu: w każdą środę w Millbrook Rec (obok centrum Goals 5-a-side, SO15 0JW) o godzinie 18:30 oraz każdej niedzieli w Southampton Sports Centre (SO16 7AY) o 11 rano. Jeśli chciałbyś się przyłączyć zapraszamy na jeden z naszych treningów, a po więcej informacji prosimy o kontakt z Danielem Sanders pod numerem 07950565341 lub mailowo justerhonhon@hotmail.com.


Próbujemy zrzeszyć grupę rodzin dotkniętych niepełnosprawnością dzieci w okręgu Hampshire i Dorset w celu wymiany informacji, doświadczeń i współpracy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt z Edytą pod numerem telefonu 07861725058 lub mailowo h.edyta10@wp.pl.


Już wkrótce, w dniach 29-31 sierpnia, będzie można zobaczyć w teatrze Mayflower w Southampton zespół pieśni i tańca Śląsk. Przedstawienia w wykonaniu tego zespołu uznawane są za jedne z największych i najbardziej olśniewających spektakli na świecie.

Możecie stać się świadkami emocjonującego pokazu tańca, żywego koloru i uderzającego piękna ze wspaniałą choreografią, śpiewem i muzyką. To jedyne w swoim rodzaju widowisko w wykonaniu niezrównanego zespołu, który wiruje, podskakuje, unosi się w powietrzu i przytupuje otoczony cudownym potokiem dźwięku i ruchu, rytmu i muzyki, razem świętujących kulturowe dziedzictwo Polski.

Bilety można nabyć telefonicznie (02380 711811), na stronie internetowej, osobiście w sklepie ticket south w The Marlands oraz w kasach teatru.Zapraszamy do odwiedzenia strony Russian Speaking Community naszych sąsiadów ze wschodu.


A oto linki do witryn Polskiej Parafii Katolickiej i Polskiego Klubu.


Nie zapomnijcie zajrzeć na naszą stronę, a kompletnym nowicjuszom w Southampton polecamy Southampton Newcomers.


Strona internetowa SOS Polonia to www.sospolonia.net.Ćwicz swój angielskia) Lekcje języka angielskiego dla dzieci i dorosłych na każdym poziomie zaawansowania.

- Nacisk na wszelkie aspekty nauki języka: słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie oraz gramatyka.
- Szczegółowa ocena wstępna i dostosowanie programu oraz metody nauczania do indywidualnych potrzeb klienta.
- Profesjonalna pomoc w przygotowaniu do egzaminów typu ESOL czy FCE.
- Wykwalifikowany nauczyciel z doświadczeniem.
- Atrakcyjne ceny.
- Materiały do nauki wliczone w koszt lekcji.
- Zajęcia odbywają się w dogodnym czasie oraz miejscu.

W celu uzyskania dalszych informacji, proszę o kontakt mailowy na adres studyenglish24@yahoo.com lub telefoniczny pod numerem 07964 311061.b) Szkoła Języków ABC – mała szkoła z przyjazną atmosferą. U nas nauczysz się angielskiego 4 razy szybciej metodą Callana. Małe grupy, niedrogo, elastyczne metody płatności, rezultat gwarantowany.

Zadzwoń - mówimy po polsku 07860 459015. Alternatywnie napisz do nas ABCSouthampton@gmail.com lub spotkaj się z nami na Gadu-Gadu GG 28301310.
OgłoszeniaCookhouse Furniture & Design - Jedyne w swoim rodzaju polskie kuchnie na wymiar. Oferujemy:
- bezpłatny projekt i wycenę w domu klienta
- meble robione na wymiar
- szybką dostawę i profesjonalny montaż
- konkurencyjne ceny
- bogatą ofertę materiałów i akcesoriów kuchennych

Jesteśmy otwarci na wyzwania. Po więcej informacji lub aby umówić się na spotkanie zadzwoń - Agnieszka 07912415699 albo 02380360653, odwiedź naszą stronę w sieci lub napisz na adres info@cookhousefurniture.co.ukPolska opiekunka Bajka. Telefon 02380 584 594 lub 07915 669 685, email bajka.pol.opiekunka@op.pl.


Polski instruktor nauki jazdy w Southampton i okolicach. Robert Rosa, telefon 07783297305, email Roberto.Instruktor@googlemail.com. Konkurencyjne ceny, dojazd do klienta, elastyczne godziny zajęć, wypożyczanie samochodu na egzaminy.


Bestword - Tłumaczenia przysięgłe, dyplomy, akty, niekaralność (CRB) i inne dokumenty. Krótkie terminy. Jola, tel. 07856852681, 0208 350 5382, e-mail joanmarmag@yahoo.com.


Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm w całej Wielkiej Brytanii. Bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Przystępne ceny oraz promocja dla pierwszych 10 klientów! Beata Kaźmierczak, tel. 0208 4264 515, kom. 07796 127767, e-mail ti.phoenix@yahoo.com.


Easy Solution Accounting Ltd – Polskie Biuro Ksiegowe zaprasza:
Usługi finansowe
Księgowość
Rozliczenia podatkowe: Self-Employment /Partnership
Rejestracja działalności gospodarczej.
Limited Company Accounts
CIS Contractor’s Monthly Return/Rozliczenia kontraktorskie
PAYE - Lista Plac
Zwroty podatku:
P60/P45 –30 funtow! Półgodzinna porada oraz 0% prowizji!
Usługi Imigracyjne
Rezydentura
Formularze i certyfikaty zjazdowe
Zasiłki,benefity
Working Tax Credit, Child Tax Credit, Child Benefit i inne
Council Tax Benefit i Housing Benefit
Pomoc socjalna dla osób oczekujących lub wychowujących dzieci
Pomoc socjalna dla opiekunów dzieci lub osób niepełnosprawnych

Chcesz być na bieżąco poinformowany o zmianach dotyczących podatków czy benefitow. Publikujemy cotygodniowe artykuły o zmianach jakie zachodzą w Wielkiej Brytanii. Również dajemy porady na temat zasiłków, prowadzenia biznesu oraz wiele innych. Wystarczy ze polubisz stronę Easy Solution Accounting na Facebook by dostawać cotygodniowe wiadomości.
Gorąco polecamy !
https://www.facebook.com/easysolutionsouthampton

Tel: 07515121266
Email: info@easysolution.pl
http://www.easysolution.pl
Polskie Biuro Ksiegowe Easy Solution Accounting udziela porad na facebook.
Dowiecie sie o ulgach podatkowych, rozliczeniach i wielu innych przydatnych tematach.
Chcesz być na bieżąco poinformowany o zmianach dotyczących podatków czy benefitow. Publikujemy cotygodniowe artykuły o zmianach jakie zachodzą w Wielkiej Brytanii. Również dajemy porady na temat zasiłków, prowadzenia biznesu oraz wiele innych. Wystarczy ze polubisz stronę Easy Solution Accounting by dostawać cotygodniowe wiadomości. Zapraszamy !
https://www.facebook.com/easysolutionsouthamptonBrutton & Co Solicitors oferują usługi dla polskich klientów w języku polskim i angielskim za pośrednictwem prawnika wykwalifikowanego w angielskim prawie - pani Anny Agnieszki Douglass. Anna specjalizuje się w prywatnych i komercyjnych transakcjach mieszkaniowych. Anna.Douglass@brutton.co.uk, tel. 01329 236171. Brutton & Co Solicitors, West End House, 288 West Street, Fareham, Hampshire, PO16 0AJ.


Daniel Sanders jest adwokatem w Paris Smith, specjalizującym się w zakresie prawa rodzinnego (rozwód, separacja, przemoc w rodzinie oraz spory o dzieci). Daniel ma polskie korzenie przez jego pochodzenie i zna polski dość dobrze. Oferuje on bezpłatne wstępne konsultacje w milej i przyjaznej atmosferze przy kawie czy herbacie. Prosimy o kontakt z Danielem Sanders z Paris Smith (1 London Road, Southampton, SO15 2AE) pod numerem telefonu 02380 482279 albo droga mailowa daniel.sanders@parissmith.co.uk. Zapraszamy też na stronę internetową Daniela.


Kancelaria prawna Eric Robinson oferuje nieodpłatną konsultacje w sprawach rodzinnych tj. rozwód, alimenty, kontakt z dzieckiem, przemoc domowa. Istnieje możliwość nieodpłatnego prowadzenie spraw o uzyskanie odszkodowania z tytułu poniesionych obrażeń fizycznych czy to w pracy, na drodze czy też w wyniku napaści i pobicia.

Adres kancelarii: 4 Carlton Crescent (boczna London Road), Southampton, SO15 2EY, tel. 02380 226 891.

Z kancelaria możecie kontaktować się Państwo za pośrednictwem polskiej konsultantki Ewy McGonagle pod numerem telefonu 02380 218 008 w poniedziałki i środy w godzinach 9:00 do 14:30 lub przesyłając e-mail pod adres: ewa.mcgonagle@ericrobinson.co.uk.Kancelaria prawna Moore Blatch Solicitors oferuje pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach w miejscu pracy, wypadkach drogowych oraz wypadkach w miejscach publicznych. Jesteśmy jedną z największych firm na południu Anglii świadczących usługi prawne dla miejscowej Polonii. Niezależny katalog prawny Legal 500 uznał nas za jedną z najlepszych kancelarii świadczących usługi w zakresie odszkodowań powypadkowych.

Sprawy prowadzimy nieodpłatnie, a nasi klienci otrzymują 100% przyznanego odszkodowania. Nasze koszta pokrywane są po zakończeniu sprawy przez ubezpieczycieli strony przeciwnej i w żadnym stopniu nie wpływają na wysokość twojego odszkodowania.

Adres: Moore Blatch Solicitors, London Court, 64 London Road, Southampton, SO15 2AH.

Po poradę w języku polskim skontaktuj się z naszymi prawnikami pod numerem 023 8071 8106 lub prześlij email na kontakt@mooreblatch.com. Możesz też odwiedzić naszą stronę w Internecie.

Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886
www.euwelcome.org


EU Welcome jest projektem Diecezji Rzymskokatolickiej w Portsmouth. Numer rejestracyjny organizacji charytatywnej - 246871.

Możecie skontaktować się z EU Welcome pisząc na adres:
St. Edmund's Lodge
The Avenue
Southampton
SO17 1XJ
tel. 02380 333589

Najlepszą metodą kontaktu z nami są telefony naszych pracowników podane wewnątrz biuletynu.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Gdzie się podziało moje ogłoszenie? Chętnie umieszczamy ogłoszenia w naszym biuletynie nie pobierając żadnych opłat. Publikujemy je przez kilka miesięcy po czym usuwamy, aby zrobić miejsce dla innych. Jeśli twoje ogłoszenie zostało usunięte, przyślij je do nas jeszcze raz, najlepiej uaktualnione, a my zamieścimy je powtórnie! Jeśli chcesz, by twoje ogłoszenie pojawiało się co miesiąc, poinformuj nas o tym.
Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
ODPOWIEDZ