Biuletyn EU Welcome - lipiec 2009

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

śr lip 15, 2009 10:21 pm

.

Witajcie!


Miałem przyjemność poznać kilka nowych osób w tym miesiącu. Nigdy nie jesteśmy zbyt zajęci by pomóc, a nawet jeśli chcielibyście wpaść tylko na chwilę napić się kawy i porozmawiać, też nie mamy nic przeciwko. Dajcie nam znać! To między innymi po to tu jesteśmy! Odważnych zapraszamy na Let's Talk About... w czwartek 16 lipca (szczegóły poniżej). Ostatni nasz wieczór był bardzo udany. Bojaźliwych zaś zachęcamy do dołączenia, zawsze pojawiają się nowi ludzie, a my sami do gryzących nie należymy, więc zapraszamy! A już niedługo, bo w piątek 24 lipca, odbywa się nasz Wieczór Porad (Advice Evening), gdzie rozprawiamy się bezlitośnie tak z problemami poważnymi, jak i z tymi drobnymi.W skrócie
 • Kalendarium:

  Pogaduchy w kawiarence
  Wieczór Porad
  Porady finansowe
  Spotkania rodzin z dziećmi

  Informacje:

  Apel do artystów
  Przewozy w UK
  Konta biznesowe
  Koniec Neighbourhood Advice Centre
  Zmiany w Polskim Klubie
  Wolontariusze poszukiwani
  Problem z alkoholem?
  Tłumaczenia wszelkiego rodzaju
  Bezpłatne konsultacje rodzinne
  Nowa strona parafii
  Polskie audycje w radiu
  Ćwicz swój angielski


Kalendarium16 lipca (czwartek) oraz 10 września (czwartek) - Let's talk about... (The Itchen Gallery and Coffee Shop, 68 St Mary Street, SO14 1NW). Przyjdź, porozmawiaj, poznaj nowych ludzi, dowiedz się nowych rzeczy o brytyjskiej kulturze i spotkaj ciekawych gości. Spotykamy się o godzinie 19:00.


24 lipca (piątek) oraz 4 września (piątek) - Nasz następny Wieczór Porad (Advice Evening) odbędzie się 24 lipca w godzinach od 18:00 do 20:00. Zapraszamy do George Williams House, budynek YMCA (Cranbury Place, SO14 0LG, w pobliżu Inner Avenue i London Road), gdzie:
- oferujemy porady na temat zasiłków, pracy i kwestii mieszkaniowych;
- pomagamy rozwiązać praktyczne problemy, informujemy o szkołach, kierowaniu pojazdami, zdrowiu itp.;
- informujemy o miejscach, gdzie można nauczyć się języka angielskiego;
- doradzamy przy zwrotach podatku, opracowaniu biznesplanu i pisaniu CV;
- pomagamy wypełnić formularze;
- z pomocą Polish* Psychologists' Club jesteśmy też w stanie dyskretnie porozmawiać o problemach osobistych lub rodzinnych, stresie itp. ale nie mamy nic przeciwko jeśli wpadniesz tak po prostu powiedzieć Dzień dobry!


28 lipca (wtorek) - Target Accounting wraz z Lloyds/TSB Bank organizują w swoim biurze (488 Portswood Rd, SO17 3SP) comiesięczne wieczory otwartych drzwi. Można otworzyć konto, uzyskać porady oraz dowiedzieć się więcej o podatkach i finansach. Dostępni są polscy tłumacze. Kolejne spotkanie odbędzie się we wtorek 28 lipca o godzinie 19:00. Prosimy o kontakt z Pawłem pod numerem 02380 555940 lub drogą mailową pawel@tragetaccounting.co.uk.


każdy wtorek - Spotkania rodzin z dziećmi w kościele St Boniface Church (Shirley High Street) odbywają się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Zabawy zaczynają się o godzinie 10:00 i są prowadzone dla wszystkich rodzin z Europy Środkowej i Wschodniej.


* Jesteśmy w stanie zapewnić tłumaczenie na język polski na wszystkich naszych spotkaniach, ale będziemy też próbować organizować tłumaczenia na inne języki, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. W takim przypadku skontaktuj się z nami.InformacjeApelujemy do artystów! Przybywajcie i przedstawiajcie swoje talenty na Southampton Bargate! Southampton Scrapstore nadciąga z Medley Mix-up Project, inicjatywą organizowaną przez studentkę Southampton University Sanę Rashid, nagrodzoną znakiem jakości Inspire Mark of Quality przez Londyński Komitet Olimpijski (London Olympic Committee of the Olympic Games LOCOG). Podczas dwóch bezpłatnych i otwartych dla każdego warsztatów będzie można upiększyć konstrukcję, która zawiśnie na wrotach Bargate podczas weekendu 24 do 26 lipca z okazji nadchodzących igrzysk London 2012. Artystyczne techniki, które zostaną użyte przy przygotowaniu pracy to kolaż, malowanie sprayem oraz dekorowanie i nadruk tkanin, a to wszystko pod nadzorem profesjonalnej artystki Rose Perry. Zapraszamy do http://www.southamptonscrapstore.org.uk do działu 'News' po więcej szczegółów.


Firma ThomasMann ltd. proponuje Państwu przejazdy z Southampton na wszystkie lotniska w UK. Organizujemy również wyjazdy plenerowe do innych miejsc jak: Winchester, Bath, Salisbury, Eden Project w Kornwalii oraz każdego innego miejsca wybranego przez Państwa. Gwarantujemy komfortową podróż, nowym siedmioosobowym samochodem marki Hyundai i800 za bardzo konkurencyjne ceny. Proszę odwiedzić naszą stronę internetową http://www.thomasmann.co.uk, lub kontaktować się z nami telefonicznie 07852 92 52 80 (Tomasz Michalczuk).


Otwierasz interes? Potrzebujesz konta w banku? HSBC na High Street (Southampton) oferują świetne produkty z 18-miesięczną promocją na bezpłatne usługi bankowe dla wszystkich nowych kont biznesowych. Skontaktujcie się z nami, a będziemy mogli zorganizować dla Was interview.


Neighbourhood Advice Centre na 53 Derby Road oficjalnie zakończyło swoją działalność. Wszyscy potrzebujący porady odnośnie gospodarzy domu, mieszkalnictwa, finansów czy zasiłków kierowani są do działu Mieszkalnictwa i Finansów (Housing and Money) na stronie urzędu miasta Southampton [ Housing and Money Solutions ], gdzie znaleźć można informacje na temat pozostałych miejsc udzielających pomocy. W razie problemów prosimy o kontakt z EU Welcome.

Świadczenia zewnętrzne dotyczące spraw mieszkalnictwa i długów (Housing and Money Advice Outreach Service), to nowy serwis porad wprowadzony w miejsce Neighbourhood Advice Centre. Profil usług oferowanych przez doradców zmienił się. Jest dostępny wyłącznie dla osób, które borykają się z problemami mieszkalnictwa i jednocześnie problemami finansowymi (np. dług czynszowy). Aby skontaktować się z doradcami, należy dzwonić pod numer tel. 023 8033 9206, lub pisać na adres outreach.advice@southampton.gov.uk.

Jeśli potrzebujesz pomocy z wypełnianiem formularzy o zasiłek lub jakichkolwiek innych, albo chciałbyś zasięgnąć informacji w mniej skomplikowanych sprawach, możesz zobaczyć się z doradcami z EU Welcome raz w miesiącu w piątek pomiędzy 18:00 a 20:00 podczas Wieczorów Porad. Daty najbliższych spotkań to 24 lipca i 4 września, w sprawie przyszłych prosimy pisać na adres euwelcome@yahoo.co.uk.Jeśli dawno nie było Cię w Polskim Klubie na Portswood Road, to uważaj, bo nastąpiły zmiany. Teraz jest on otwarty od środy do niedzieli. Budynek jest odświeżony i na pewno spotka Cię ciepłe powitanie. Zapraszamy!


Witam. Nazywam się Justyna... W ramach moich studiów i jako część mojej pracy końcowej muszę przeprowadzić indywidualne rozmowy z Polakami, którzy są obecnie w Wielkiej Brytanii. Poszukuję 5-6 osób chętnych do podzielenia się ze mną doświadczeniem na temat życia w Wielkiej Brytanii i wyrażenia opinii na temat języka angielskiego. Rozmowy te muszą zostać nagrane jako dowód tego, że zostały przeprowadzone, ale państwa imiona pozostają całkowicie anonimowe. Poszukuję osób, które mieszkają w Anglii ok. roku lub trochę więcej/mniej. Chciałabym porozmawiać z każdym indywidualnie w języku polskim lub angielskim (zależy od mojego rozmówcy), a także chciałabym, żeby osoby, które się zgłoszą porozmawiały razem po angielsku (komunikatywny poziom języka angielskiego w zupełności wystarczy). Wszystko potrwałoby około dwóch godzin, w czasie dostosowanym do państwa czasu wolnego. Gwarantuję poczęstunek, kawę, herbatę, itd.

Zainteresowanych proszę o kontakt ze mną pod adresem jas1e08@soton.ac.uk lub dzaster@go2.pl. Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam, Justyna SkowrońskaCzy alkohol kosztuje Cię więcej niż tylko pieniądze? Czy myślisz że masz problem z alkoholem? Dzwoń 07889 840 772.


Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Ceny do uzgodnienia. Promocja dla pierwszych 20 klientów. Beata: tel. 0208 4264515, kom. 07796 127767, e-mail: ti.phoenix@yahoo.com.


Tłumaczenia przysięgłe - dyplomy, akty, niekaralność i inne dokumenty. Krótkie terminy. Kontakt - Jola 07856852681, e-mail: joanmarmag@yahoo.com.Kancelaria Prawna Eric Robinson Solicitors mieszcząca się przy 1-4 Cumberland Place, Queens Keep, SO15 2YB, oferuje pierwszą nieodpłatną konsultację w sprawach rodzinnych tj. separacja, rozwód, alimenty, rozdział majątkowy, władza rodzicielska itp. Na wizytę można umówić się za pośrednictwem polskiej asystentki Ewy McGoagle w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 9:00 do 14:00. Tel. 023 8022 6891. Zapraszamy.


Zapraszamy na wspaniałą stronę [ Polskiej Parafii Katolickiej ].


Kolejne polskie audycje w radiu Unity 101. The Music Show będzie można usłyszeć 19 lipca w godzinach 18:00-20:00.Ćwicz swój angielskia) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego: ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS.

Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Zajęcia na poziomach od początkującego do zaawansowanego odbywają się na Portswood i Shirley. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, lub pisać info@bfluent.co.uk, http://www.bfluent.co.uk.b) Language Work oferują zajęcia już od £5 tygodniowo. W razie zainteresowania prosimy dzwonić lub wysłać sms na numer 07922 626024, czy też maila na adres info@languagework.co.uk.


c) Na bezpłatny kurs ESOL można zapisać się w Eastleigh College. Zajęcia odbywają się bądź w college'u bądź w różnych ośrodkach na terenie Southampton. Poproś o ocenę umiejętności już teraz. By zaaranżować zajęcia w Southampton dzwoń 07975 825091 w poniedziałek pomiędzy 13:00 i 16:00 lub czwartek pomiędzy 14:00 i 17:00 lub zajrzyj do CLEAR na Cranbury Place w poniedziałek w godzinach 13:00-15:00. Aby zapisać się na zajęcia w college'u dzwoń 02380 911000.


d) Barton Peveril College oferuje bezpłatną ocenę umiejętności oraz lekcje języka angielskiego w swojej siedzibie na Chestnut Avenue, Eastleigh. Niektóre zajęcia są za darmo, za inne trzeba płacić. O wszystkim jednak zostaniesz poinformowany podczas pierwszej sesji. Telefon 023 8036 7226, proszę pytać o Claire aby zapisać się na bezpłatną sesję.Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
ODPOWIEDZ