Start Polecane Czeka nas najzimniejsza noc roku? Synoptycy zapowiadają -13 st. C

Czeka nas najzimniejsza noc roku? Synoptycy zapowiadają -13 st. C

414
0

Dzisiejszej nocy temperatury mogą spasać dużo poniżej zera i tym samym przyniosą najzimniejszą noc w roku – ostrzegają synoptycy. 

Arktyczne powietrze unoszące się nad Wielką Brytanią spowoduje, że słupki na termometrach w niektórych regionach mogą wskazywać nawet -13 st. C. Najzimniej ma być w południowej Szkocji. Dla tej części kraju zapowiadane są również opady śniegu, które jutro mogą spowodować spore utrudnienia komunikacyjne – poinformowało Met Office.

Najbardziej obfite opady białego puchu spodziewane są jednak w centralnej części Anglii. Synoptycy zapowiadają również, że dzisiejsza noc będzie najzimniejszą w roku, jednak znaczny spadek temperatur ma nastąpić jedynie na obszarach wiejskich i górzystych. W miastach temperatury mają spaść niewiele poniżej zera  – termometry w Londynie pokażą – 1 st. C.

Żółte ostrzeżenia o opadach śniegu obowiązuje do jutra do godzin południowych. W górzystych regionach w centralnej Anglii pokrywa śnieżna może osiągnąć grubość nawet 10 centymetrów. Met Office zapowiada, że śnieg może w znacznym stopniu spowodować utrudnienia w ruchu drogowym, lotniczym i kolejowym.